کد خبر: ۶۹۰۱۷۵۱
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

وزیر جهاد و کشاورزی از تصویب مصوباتی در هیئت دولت درباره خسارت واردشده به کشاورزان خبر داد.

حجتی///به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه هیئت دولت درباره سیل‌های اخیر که محصولات دامی و فرآورده‌ها تلف شد، گفت: الحمدالله این بارش‌ها خوب بود گرچهبرخی خانواده‌ها و کشاورزان در این بین دچار خسارت شدند که دولت برخورد مناسبی با آنها انجام داد.

وی ادامه داد: امروز هم در دولت مجدداً راجع به سیل و مسائل مربوط به خسارات بحث و تبادل نظر شد و درباره خسارتی که در بخش کشاورزی وجود دارد، مصوبات خوبی را داشتیم.

وی ادامه داد: مصوبه قبلی که در جلسه دوم دولت در سال ۹۸ داشتیم درباره مختصات و مقتضیات سیل گلستان و مازندران بوده، اکنون با توجه به مسائلی که در مناطق کوهستانی مانند استان چهار محال بختیاری و مسائلی که در ارتباط با استان خوزستان بوده، مصوبات تکمیلی را داشتیم.

وزیر جهاد کشورزی ادامه داد: دولت درباره چگونگی تأمین خسارت‌های بلاعوض به کشاورزان که دچار آسیب شده‌اند و همچنین کمک‌های تسهیلاتی قرض‌الحسنه در شاخه‌های مختلف مصوباتی داشته است. تمامی این مصوبات به زودی ابلاغ می‌شود و مردم در جریان آن قرار خواهند گرفت.

حجتی گفت: ستاد حوادث استان‌ها هم مسئول هستند که پس از تخصیص اعتبارات در نظر گرفته شده برای استان‌ها متناسب با میزان خسارت‌ها، منابع را در اختیار استان‌ها قرار دهند.

وی در پایان افرود: مزارع گندم از نظر سطح زراعی، بیشترین خسارت‌ها را دیده است، اما خوشبختانه با توجه به بارندگی‌هایی که طی ماه‌های اخیر داشته‌ایم، وضعیت مزارع، باغات و مراتع ما بسیار خوب است و امیدواریم که علی‌رغم همه این خسارت‌های وارده، سرجمع دچار کمبود تولید نشویم و در زمینه گندم هم به لطف خداوند بتوانیم بیش از نیازمان تأمین کنیم.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر