کد خبر: ۶۹۰۱۹۰۰
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲

سازمان دیدبان حقوق بشر سازمان ملل اقدام رژیم صهیونیستی در صدور حکم اخراج مدیر دفتر محلی این نهاد از سرزمین‌های اشغالی را مورد انتقاد قرار داد.

انتقاد دیده بان حقوق بشر از اقدام دادگاه رژیم صهیونیستیبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری راشاتودی، سازمان دیدبان حقوق بشر از اقدام رژیم صهیونیستی برای اخراج مدیر دفتر محلی این سازمان از سرزمین‌های اشغالی انتقاد کرد.

یک دادگاه رژیم صهیونیستی با صدور حکم اخراج برای مدیر دفتر محلی سازمان دیدبان حقوق بشر، به وی ۲ هفته مهلت داد تا سرزمین‌های اشغالی فلسطین را ترک کند. بنا به گزارش‌ها دادگاه منطقه‌ای در بیت المقدس با رد درخواست تجدید نظر درباره حکم عمر شاکر، برای مدیر دفتر محلی سازمان دیدبان حقوق بشر، با ماندن وی در سرزمین‌های اشغالی به دلیل حمایتش از جنبش تحریم و بایکوت این رژیم، مخالفت کرد.

عمر شاکر از شهروندان آمریکا است که از اکتبر ۲۰۱۶ به عنوان مدیر گروه اسرائیل و فلسطین مستقر در نیویورک فعالیت می‌کرده است. وی سال گذشته پس از متهم شدن به همکاری در اقدامات جنبش بایکوت و تحریم رژیم صهیونیستی از سوی وزیر داخلی رژیم صهیونیستی حکم ترک سرزمین‌های اشغالی دریافت کرد. به دنبال آن شاکر خواستار بررسی اعتبار حکم اخراج خود شد. حکم اخراج او بر اساس قانونی صادر شده که بر اساس آن افراد خارجی را که علنا خواهان بایکوت رژیم صهیونیستی شدند، را از ورود به سرزمین‌های اشغالی منع می‌کند.

این مدیر ۴۱ ساله سازمان دیدبان حقوق بشر این حکم را در مقابل اقدامات صلح آمیز خود شوکه آمیز دانسته و نظام قانونی این رژیم را برای داشتن قوانینی که فعالان حقوق فلسطینیان را تحت پیگیرد قرار می‌دهد، محکوم کرد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر