کد خبر: ۶۹۰۲۰۱۲
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶

سیزدهمین مرکز نیکوکاری با عنوان مرکز نیکوکاری برکت مسجد الهادی (ع) در شهر کرمان افتتاح و راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در مراسم افتتاح مرکز نیکوکاری که با حضور جمعی از مسئولان استان برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: فلسفه اصلی راه‌اندازی مراکز نیکوکاری توسط این نهاد این است که بخشی از امور نیازمندان و رسیدگی به آن‌ها به مردم، خیران و نیک اندیشان واگذار شود.

وی با تأکید بر اینکه یکی دیگر از اهداف این نهاد در راه اندازی مراکز نیکوکاری این است، که با استفاده از ظرفیت خود مردم زمینه توانمندسازی محرومان فراهم شود افزود: کمیته امداد با راه‌اندازی مراکز نیکوکاری به دنبال این است از وجود نیرو‌های افتخاری و متخصص در جهت پیشبرد کار‌های نیازمندان قدم بردارد.

صادقی ادامه داد: ارائه خدمات آموزشی، مشاوره‌ای، فرهنگی در کنار خدمات حمایتی و استفاده از ظرفیت مردم و خیران در کمک به نیازمندان ازجمله برنامه‌های مراکز نیکوکاری است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه کمیته امداد یک نهاد انقلابی است که بخش اعظمی از هزینه‌های آن از بودجه‌های دولتی و بخشی نیز از محل کمک‌های مردمی تأمین می‌شود افزود: به همین منظور کمیته امداد با راه‌اندازی مراکز نیکوکاری به دنبال این است مشکلات قشر محروم و نیازمند را کاهش دهد.

وی ادامه داد: مشکل مردم جامعه به‌خصوص قشر نیازمند فقط مشکل مالی نیست بلکه خیلی از این افراد نیاز به کار‌های فرهنگی، مشاوره و اشتغال دارند که باوجود مرکز نیکوکاری می‌توان برنامه‌های متنوع زیادی برای اقشار محروم و نیازمند اجرا کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در ادامه بابیان اینکه تاکنون ۹۴ مرکز نیکوکاری در استان کرمان راه‌اندازی شده است افزود: از این تعداد مرکز ۱۳ مرکز مربوط به شهر کرمان است.

وی بیان کرد: در این شرایط اقتصادی کمیته امداد بضاعتش محدود است و مراکز نیکوکاری با ظرفیت‌های خوبی که دارند می‌توانند قدم‌های مؤثری برای حل مشکلات محرومان بردارند.

صادقی ادامه داد: مراکز نیکوکاری هرچقدر خانواده‌های نیازمند و فرزندان این خانواده‌ها را بتوانند تحت پوشش فکری قرار دهند ارزشمند است زیرا؛ فرزندان این خانواده‌ها اگر تربیت فکری و فرهنگی نشوند به مسیر انحراف کشیده خواهند شد.

وی در ادامه گفت: به برکت وجود کمیته امداد و نیت خیری که امام راحل برای راه‌اندازی این نهاد داشته‌اند خیلی از فرزندان مددجویان تحت حمایت کمیته امداد برای این نهاد افتخارآفرین شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به برگزاری همایش «رویش اراده‌ها» توسط این نهاد اشاره کرد و ادامه داد: این همایش به‌زودی و به‌منظور تجلیل از نخبگان تحت حمایت این نهاد برگزار می‌شود.
انتهای پیام/ی

حمایت کمیته امداد برای توانمند سازی خانواده ها

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر