کد خبر: ۶۹۰۲۰۹۵
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
معاون میراث فرهنگی اردبیل؛

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: عملیات کاوش درمنطقه باستانی آتشگاه در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، کریم لطفی، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افزود: عملیات کاوش منطقه باستانی تپه در روستای تاریخی آتشگاه در حال انجام است.

وی بیان کرد: نام قدیم این منطقه آغ امام یا آقا امام است که به خاطر وجود یک امام زاده نام گذاری شده است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: بیست و سه گمانه آزمایشی در این محوطه باستانی کاوش گردیده و آثار بدست آمده نشانگر استقرار از اواسط هزاره اول قبل از میلاد تا دوره ایلخانی در این منطقه است.

لطفی ادامه داد: با تحقیقات انجام شده در این منطقه، معماری سنگی در دوره اشکانی و معماری آجری در دوره اسلامی رایج بوده است.

وی بیان کرد: مهم ترین دوره های استقرار در این محوطه دوره اشکانی ،سلجوقی و ایلخانی است، که در دوره سلجوقی بیشترین جمعیت و وسعت را داشته است

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اضافه کرد: این محوطه یکی از محوطه های شاخصی است که سفال های سبک اردبیل در آن یافت شد.

انتهای پیام/ع

وجود آثار باستانی در آتشگاه سرعین

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر