کد خبر: ۶۹۰۲۱۴۹
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵

کتاب «ستایش روز» که دربرگیرنده گزیده آثار محمود جوادی پوراست و از سوی نشر نظر منتشر شده، در خانه هنرمندان ایران رونمایی می‌شود.

کتاب گزیده آثارمحمود جوادی پور رونمایی می‌شودبه گزارش حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، محمود رضا بهمن پور مدیر نشر نظر گفت: محمود جوادی پور یکی از مهم‌ترین هنرمندان معاصر ایران است که  مسیر‌های متنوعی را در هنر دوران خود طی کرد و موفق شد راه هم نسلان خود را هموار کند. کار‌های نخستین او در گرافیک موجب شد تا طراحان گرافیک هم زمان و پس از او، تجربه‌های تازه‌ای را به کمال برسانند. او بر روی رشته‌های مختلف هنر‌های تجسمی معاصر ایران تاثیر بسزایی گذاشته است و بسیاری از هنرمندان امروز ایران، وامدار او به شمار می‌روند.

وی افزود: همزمان با انتشار کتاب «ستایش روز»، نمایشگاهی با همین عنوان از آثار محمود جوادی پور در گالری ممیز برپا شده است و در مراسم رونمایی این کتاب که ساعت ۱۸ روز جمعه ۳۰ فروردین ماه در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود، مهدی حسینی، قباد شیوا، سیامک دل‌زنده، محمود رضا بهمن پور و نیوشا جوادی پور سخن خواهند گفت.

مدیر نشر نظر درباره کتاب «ستایش روز» گفت: دربرگیرنده گزیده‌ای از آثار محمود جوادی پور به همراه مقالاتی از نیوشا جوادی پور، روبین پاکباز، سیامک دل زنده و محمود رضا بهمن پور است. توکا ملکی نیز براساس پژوهش‌ها و اسنادی که خانواده جوادی پور در اختیارش گذاشته اند، سالشمار زندگی محمود جوادی پور را نوشته اند.

وی افزود: همچنین در این کتاب مجموعه‌ای از اسناد و تصاویر موجود از محمود جوادی پور منتشر شده است. تلاش کرده ایم با انتشار این کتاب که کامل‌ترین اثر درباره این هنرمند مدرنیست ایرانی است، گوشه‌ای از فعالیت‌های هنری محمود جوادی پور را به نمایش بگذاریم.

کتاب «ستایش روز» دو زبانه (فارسی و انگلیسی) در قطع  رحلی در ۴۵۰ صفحه گلاسه با تیراژ ۱۲۰۰ نسخه و با قیمت ۴۷۰ هزار تومان از سوی نشر نظر منتشر شده است.

گفتنی است مراسم نکوداشت استاد جوادی پور همراه با افتتاحیه نمایشگاه آثار و رونمایی از کتاب روز جمعه در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران رونمایی می‌شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر