کد خبر: ۶۹۰۲۱۵۳
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
کد خبر : ۶۹۰۲۱۵۳

نماینده ویژه استاندار کرمانشاه در امور کمک رسانی به سیل زدگان لرستان گفت : مردم کرمانشاه تاکنون بیش از ۳۰۰ دستگاه کامیون اقلام مختلف برای سیل زدگان لرستان ارسال کرده اند که در سطح کشور چشمگیر است .

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،داریوش جودکی نماینده ویژه استاندار کرمانشاه در امور کمک رسانی به سیل زدگان لرستان گفت : مردم کرمانشاه تاکنون بیش از ۳۰۰ دستگاه کامیون اقلام مختلف شامل، آب معدنی، البسه، پتو، مواد خوراکی، بهداشتی برای سیل زدگان لرستان ارسال کرده اند که در سطح کشور چشمگیر است.

وی گفت : با توجه به همسایگی کرمانشاه با لرستان کمک‌های انسانی، امدادی، تغذیه‌ای خود را در همان ساعات اولیه به سیل زدگان این استان فرستادند.

وی اضافه کرد: در همان لحظات ابتدایی استاندار کرمانشاه به نیرو‌های خدمات رسان دستور داد که برق، آب و گاز شهر نورآباد قطع شده بود، وصل کنند.

جودکی در ادامه بیان داشت: مواکب، هیات‌ها و مساجد استان کرمانشاه روزانه بیش از ۱۰ هزار پرس غذای گرم در مناطق سیل زده به ویژه پلدختر پخت و توزیع می‌کنند.

وی در ادامه از همان روز‌های ابتدای ماشین آلات راهداری، پالایشگاه و اصناف استان کرمانشاه به منظور کمک رسانی به مردم مناطق سیل زده لرستان مشغول به کار هستند.

نماینده ویژه استاندار کرمانشاه در امور کمک رسانی به سیل زدگان لرستان در ادامه با بیان اینکه بیشترین کمک‌های کرمانشاه به سیل زدگان لرستان به صورت خودجوش جمع آوری شده گفت: بیشتر کمک‌های مردمی توسط ارتش جمع آوری و توسط سپاه در بین مردم سیل زده توزیع می‌شود.

جودکی در پایان از کمک‌های مردم استان کرمانشاه به ویژه اتاق اصناف استان قدردانی کرد و گفت: مردم استان کرمانشاه به بهترین نحو ممکن جواب کمک‌های مردم ایران به ویژه لرستان در زلزله سال ۹۶ این استان را دادند که جای تقدیر دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کرمانشاه نیز بیان داشت: کمیته امداد استان ۶ میلیارد و ۲۶۸ میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی به استان‌های سیل زده کشور ارسال کرده است.

حسین خدرویسی کمک‌های نقدی کمیته امداد استان را حدود ۲۰۰ میلیون تومان برشمرد، کمک‌های غیرنقدی کمیته امداد را ۵۰ کامیون و پنج وانت بار شامل ۵۵ هزار بسته غذایی و آب معدنی، ۵۷۰ تخت موکت و فرش، ۱۶ هزار پتو، ۲۸۸ اجاق گاز، هفت هزار و ۵۷۸ البسه و ۳۰ هزار بسته لوازم بهداشتی عنوان کرد.

آرش لهونی مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه نیز کمک‌های ارسالی این جمعیت برای سیل زدگان لرستان را شامل ۱۴ هزار و ۴۰۰ عدد کنسرو ماهی، ۹ هزار و ۶۰۰ کنسرو لوبیا، هفت هزار و ۲۰۰ بسته حبوبات، قند و شکر، ۱۲ هزار کیلوگرم برنج و سه هزار و ۶۰۰ روغن مایع دانست و گفت: مهم‌ترین قسم کمک‌های امدادی هلال احمر شامل اعزام بالگرد و تیم‌های واکنش سریع استان به لرستان بوده است.

رییس اتاق اصناف استان کرمانشاه نیز از اعزام ۲۲ کامیون کمک‌های غیرنقدی این اتاق به استان‌های سیل زده خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۰ کامیون به لرستان، یک کامیون به خوزستان و یک کامیون به گلستان فرستاده شده است.

رضا ساسانی در ادامه بیشتر کمک‌های اتاق اصناف را شامل آب معدنی، پتو، مواد بهداشتی، مواد شویندگی، البسه و مواد خوراکی ذکر کرد.

 

 

انتهای پیام/د

مردم در سطح کشور چشمگیر است

 

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر