کد خبر: ۶۹۰۲۲۰۱
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷

المنار نوشت رژیم آل خلیفه در بحرین تاکنون از حدود هزار نفر از شیعیان این کشور سلب تابعیت کرده و از این مسئله به عنوان ابزاری برای سرکوب بهره می‌جوید.

المنار: رژیم بحرین در حال اجرای بزرگترین عملیات سلب تابعیت در جهان استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، رژیم آل خلیفه در بحرین در حال ارتکاب بزرگترین عملیات سلب تابعیت در جهان است و تاکنون از حدود هزار نفر از شیعیان این کشور سلب تابعیت شده است. سازمان عفو بین الملل اقدام رژیم بحرین به سلب تابعیت را به عنوان ابزاری برای سرکوب توصیف کرد.

در ادامه این مطلب آمده است: حکومت بحرین، فصل جدیدی از سرکوب را در حق شهروندانش گشوده است. دادگاه کیفری بحرین پس از یک سال محاکمه‌های نمایشی دیروز سه شنبه تشکیل جلسه داد تا درباره آنچه که پرونده حزب‌الله نام گرفته تصمیم گیری کند. این دادگاه تصمیم گرفت از ۱۳۸ شهروند سلب تابعیت و ۶۹ نفر را به حبس ابد محکوم کند و برای ده‌ها نفر نیز حکم بازداشت‌ بین سه تا ده سال صادر شده است.

جای تعجب آنکه قاضی بدر عبد اللطیف عبد الله که از ده‌ها شهروند بحرینی سلب تابعیت کرده، اصلیت افغانستانی دارد. در حالی به خانواده او تابعیت بحرینی داده شده که امروز بحرینی‌ها از تابعیت کشور خود محروم می‌شوند.

اطلاع رسمی درباره این پرونده به علت تناقض در اطلاعات، باعث رسوایی شدید حکومت بحرین است. پس از آنکه صد‌ها شهروند بحرینی بازداشت شدند، دادستانی کل، بازداشت شدگان را به ارتباط داشتن با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران متهم کرد. وزارت کشور بحرین ادعا کرد آنان با برخی طرف‌های خارجی ارتباط دارند و محاکمه آنان بر اساس قانون ضد تروریسم آغاز شد. این قانون به دولت امکان داده است بازداشت شدگان را برای مدتی طولانی در زندان نگه دارد.

احکام دیروز دادگاه کیفری، یک شوک برای افکار عمومی در بحرین و جهانیان و سازمان‌های حقوقی است و سازمان صلح برای دموکراسی و حقوق بشر اعلام کرد تعداد شهروندان بحرینی که از آنان طی سال‌های گذشته و تا الان سلب تابعیت شده به ۹۸۵ شهروند رسیده است.

این سازمان همچنین اعلام کرد سلب تابعیت از شهروند بحرینی، بزرگترین عامل نگرانی است که رژیم بحرین تلاش می‌کند از طریق آن با مخالفانش مقابله کند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر