کد خبر: ۶۹۰۲۳۶۸
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۸

مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: بیکاری می تواند منشا بسیاری از آسیب های اجتماعی باشد.

 به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،سلطان حسینی اصفهان مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان درجلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان اصفهان اظهار کرد: طلاق از زمره آسیب‌های اجتماعی است که دستگاه‌های مختلفی متولی کاهش و مقابله با آن هستند؛ طلاق در جامعه امروزی به شکلی در آمده که حتی برای آن جشن می‌گیرند؛ از طرفی ازدواج سفید نیز در کنار طلاق شرایط نهاد خانواده را مورد تهدید قرار داده

وی در ادامه گفت: خشونت و فضای مجازی نیز به عنوان آسیب‌های دیگر شناخته می‌شوند؛ فضای مجازی از جمله فضا‌هایی است که بسیاری از افراد جامعه امروز درگیر آن هستند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان افزود: همچنین گرایش به فرقه‌های انحرافی یکی از آسیب‌هایی است که نماد آن بیشتر به شکل خالکوبی دیده می‌شود، در کنار آن گرایش به مد نیز در جامعه امروز رواج پیدا کرده.

سلطان حسینی تصریح کرد: بیکاری نیز آسیبی است که حتی برای مقابله با آن ستادی تشکیل شده است؛ در واقع بیکاری می‌تواند منشا بسیاری از آسیب‌های دیگر باشد.

وی افزود: پیرو وظایفی که اداره کل ورزش و جوانان بر عهده دارد گفت: حمایت‌های مستمر از سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد نیز از دیگر دستاورد‌های است که می‌توان به آن اشاره کرد.

در ادامه فرشادی مدیر کل بهزیستی اصفهان توضیح داد: به هر حال اورژانس اجتماعی نمی‌تواند همه آسیب‌ها را پوشش دهد، اما سعی کردیم تا به حال تمامی توان خود را به کار گیری کنیم.

فرشادی ادامه داد: تا به حال توانستیم تعدادی خانه امن و مراکز حمایتی به منظور حمایت از زنان خشونت دیده و دختران فراری از خانه دایر کنیم همچنین نگرانی ما در حال حاضر کاهش سن آسیب‌های اجتماعی است.

وی تصریح کرد: همچنین توانستیم سامانه‌ی طلاق را راه اندازی کنیم، با استفاده از این سامانه توانستیم تا به هفده درصد از تصمیم به طلاق را به سازش قطعی ختم کنیم، همچنین امید داریم در آینده این مقدار به بیست درصد افزایش پیدا کند.

مدیر کل بهزیستی اصفهان افزود: از طرفی توانستیم ۷۷ هزار ساعت نفر به آحاد مختلف جامعه به خصوص جوانان و زنان خدمات مشاوره ارائه دهیم.

در ادامه معاون اجتماعی انتظامی استان گفت: اولین آسیب از نگاه ما مواد مخدر است، از سال ۹۵ تا به حال مقادیر زیادی مواد مخدر کشف شده، اما همچنان دسترسی آسان به مواد مخدر همچنان وجود دارد.

کریمی ادامه داد: اینکه در جایی مثل اصفهان قبح مشروبات الکلی شکسته می‌شود پیام خوبی برای ما ندارد.

وی تصریح کرد: همچنین می‌توان سرقت را نیز به عنوان آسیب اجتماعی در نظر گرفت چرا که این جرم با اکثر آسیب‌ها ارتباط دارد، این ارتباط منجر به این شده که سرقت غیر قابل کنترل ارزیابی شود به شکلی که حدود ۳۵ درصد جرائم سهم این آسیب می‌باشد؛ از طرفی ما توانستیم جرائمی همچون جرائم خشن را کنترل کنیم، اما نتوانستیم سرقت را مهار سازیم.

در ادامه جلسه استاندار اصفهان با انتقاد از روند این جلسه اذعان کرد: به شخصه از روند این نوع جلسات خوشحال نیستم.

رضایی افزود: اینکه حدود پنجاه نفر گرد هم بیایند و صرفا از آسیب‌های اجتماعی و وضعیت استان بگویند مشکلی را حل نمیکند، انتظار داشتم در کنار بیان این دست از مسائل روش حل و راهکاری نیز بیان شود.

وی در ادامه گفت: همه می‌دانیم منشا اهم این مشکلات بیکاری است، اینجا که محل گردهمایی مدیران است می‌بایست برای حل این دست مشکلات راه حل ارائه شود.

استاندار اصفهان ادامه داد: اگر قرار است در آینده مدیران جمع شده و صرفا به بیان آسیب‌ها بپردازند راضی به تشکیل چنین جلساتی نیستم.


انتهای پیام/م

 

جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان اصفهان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر