کد خبر: ۶۹۰۳۱۸۷
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹

یک هیات اقتصادی بازرگانی، از کشور روسیه، جهت سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این بندر بازدید کردند.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،  سیاوش رضوانی  مدیر بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت:  بندرامیرآباد با هزار و شصت هکتار اراضی پس کرانه و دارا بودن پنج منطقه گردشگری، خدماتی، عملیاتی، صنعتی و عملیاتی بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر به شمار می‌آید .
 
وی افزود: قرار گرفتن بندرامیرآباد در کریدور بین المللی شمال – جنوب و صرفه اقتصادی بیش از ۳۰ درصدی در هزینه و مدت زمان حمل کالا موجب ترغیب تجار و صاحبان کالا جهت بازرگانی از این بندر شده است.

رضوانی بندر امیرآباد را با وجود کارخانه‌های متعدد تولید انواع کالا از قبیل کارخانه‌های کاغذ، گچ،  به عنوان بندر نسل سوم برشمرد و  گفت :فعالیت در صنایع مرتبط با چوب و کاغذ، صنایع تبدیلی، روغن خوراکی و ترانزیت فراورده‌های نفتی را از فرصت‌های سرمایه گذاری در بندر امیرآباد عنوان کرد.

مدیر بندر امیرآباد به رشد ۱۹ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در سال ۹۷ به میزان ۳ میلیون و ۸۰۰ هزارتن نسبت به سال ۹۶ اشاره کرد و افزود: بندر امیرآباد با سهم بیش از ۶۰ درصدی در تخلیه و بارگیری کالا و سهم ۷۲ درصدی تخلیه غلات، رتبه نخست بنادر شمالی را دارا می‌باشد.

رئیس هیات تجاری روسیه در ادامه این دیدار با بیان اینکه بندرامیرآباد با توجه به زیرساخت‌های پیشرفته، بهترین و مهمترین مسیر ترانزیت جو، گندم و ذرت به عراق است گفت: بندرامیرآباد پیشنهاد اول اقتصاددانان و بازرگانان جهت مشورت در این زمینه بوده است.

وی با اشاره به اینکه شرکت متبوعش بزرگترین هولدینگ ساختمانی و تولید کننده موادغذایی، آرد و گوشت در روسیه می‌باشد خواهان ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات بندرامیرآباد جهت تعامل و عملیاتی شدن طرح اقتصادی شرکت در این بندر شده است.
انتهای پیام/س
 
 

بندر امیر آباد هدف بازرگانان روسی برای تجارت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر