کد خبر: ۶۹۰۳۲۵۴
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
رئیس مجلس اقوام بوسنی و هرزگوین در دیدار با سفیر ایران در بوسنی مطرح کرد؛

باقر عزت بگوویچ گفت: از گسترش همکاری‌های دو کشور و استفاده از تجارب یکدیگر استقبال می‌کنیم.

استقبال از گسترش همکاری‌ها و بهره گیری از تجارب دو کشوربه گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، «محمود حیدری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین با «باقر عزت بگوویچ» رئیس دوره‌ای مجلس اقوام بوسنی و هرزگوین دیدار و گفتگو کرد.
 
باقر عزت بگوویچ رئیس مجلس اقوام بوسنی و هرزگوین در این دیدار با تاکید بر روابط دوستانه دو ملت گفت: از گسترش همکاری‌های دو کشور و استفاده از تجارب یکدیگر استقبال می‌کنیم.

رئیس مجلس اقوام بوسنی با اشاره به انتخابات برگزار شده در بوسنی و هرزگوین و تشکیل پارلمان‌های کشوری، شرایط پیچیده برای تشکیل دولت جدید را یادآور شد و گفت: بوسنی و هرزگوین دارای شرایط خاصی است و تلاش می‌کنیم هرچه زودتر دولت جدید تشکیل شود.

عزت بگوویچ با پیگیری وضعیت سیل اخیر در ایران، به خانواده‌های قربانیان تسلیت گفت و برای مصدومان و سیل‌زدگان آرزوی بهبودی کرد.

محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین در این دیدار با ابراز خرسندی از تشکیل پارلمان جدید اقوام، آغاز ریاست دوره‌ای عزت بگوویچ در مجلس اقوام بوسنی و هرزگوین را به او تبریک گفت.

سفیر ایران با تاکید بر لزوم توسعه روابط بین دو کشور افزود: روابط پارلمانی دو کشور با سفر‌هایی که در دوره قبلی توسط رئیس سابق پارلمان اقوام به ایران و برخی هیأت‌های پارلمانی از ایران به سارایوو انجام شد، روندی رو به گسترش را طی کرد و امیدوارم در دوره مسئولیت جنابعالی این روابط بیش از پیش توسعه یابد.

سفیر ایران در بوسنی و هرزگوین در این دیدار مناسبات دو کشور در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را خوب و رو به پیشرفت توصیف کرد و گفت: انتظار می‌رود در برهه فرارو زمینه‌های همکاری بین دو کشور بیش از پیش افزایش یابد.

حیدری در این دیدار با اشاره به اقدامات غیر قانونی دولت آمریکا علیه ملت ایران افزود: اقدامات خصمانه اخیر آمریکا موجب افزایش همبستگی و انسجام در بین ملت ایران شده است.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر