کد خبر: ۶۹۰۳۷۲۰
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
کد خبر : ۶۹۰۳۷۲۰

سخنگوی سازمان اورژانس کشور به تمام افرادی که در مناطق سیل زده تردد می‌کنند توصیه می‌کند که از ماسک‌های فیلتر دار استفاده کنند.

هشدار نسبت به تردد در مناطق سیل‌زده لرستان بدون ماسک تنفسیبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور، با اشاره به وقوع سیل در برخی استان‌های کشور اظهار کرد: حالا که سیل در بیشتر استان‌های کشور از حالت بحرانی خارج شده است باید به فکر بعد از زمان وقوع سیل باشیم، چرا که همچنان امکان بروز بیماری ناشی از سیل در اثر آلودگی‌های محیط از جمله خاک وجود دارد و باید برای پیشگیری از بروز این بیماری‌ها اقدامات لازم را انجام دهیم.

خالدی درباره یکی از آلودگی‌هایی که ممکن است موجب بروز بیماری شود گفت: زمانی که سیلاب در حال شکل گیری است، هر چه که سر راه باشد را با خود حمل می‌کند و خاک یکی از این موارد است بنابراین سیلاب می‌تواند حامل مواد آلوده یا خاک آلوده باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر شاهد فروکش کردن سیلاب در بیشتر نقاط استان لرستان هستیم و نکته قابل توجه این است که پس از فروکش کردن سیلاب مقداری گل بر جای مانده که این گل نیز پس از مدتی خشک شده و ذرات آن در اثر وزش باد و... در هوا معلق خواهند شد.


بیشتر بخوانید: سیل‌زدگان مراقب این میهمان ناخوانده و خطرناک باشند!


سخنگوی سازمان اورژانس با بیان اینکه خاکی که سیلاب به همراه می‌آورد ممکن است حاوی فضولات، مدفوع، آلودگی، میکروب و... باشد گفت: پس از اینکه این خاک خشک شود و ذرات آن در هوا معلق شده و به راحتی از طریق راه تنفس به دستگاه تنفسی انسان نفوذ می‌کند که همین موضوع می‌تواند موجب بروز بیماری شود، بنابراین سازمان اورژانس کشور به تمام افرادی که در این مناطق تردد می‌کنند توصیه می‌کند که از ماسک‌های فیلتر دار استفاده کنند، همچنین افرادی که از سطح ایمنی پایینی برخوردارند، کودکان، زنان باردار و ... از انجام تردد‌های غیر ضروری در این مناطق خودداری کنند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

در مناطق سیل‌زده از «ماسک» استفاده کنید

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر