کد خبر: ۶۹۰۴۶۱۶
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
حیدری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد:

مدیرکل امور مرزی گفت: اثرات شهرک‌های صنعتی مستقیما بر رونق تولید و سرمایه گذاری مشترک است که تأثیر مثبتی بر روابط اقتصادی، سیاسی، امنیتی دو کشور می‌گذارد.

ایجاد شهرک‌های صنعتی، ارتباط مستقیم با رونق تولید داردشهریار حیدری مدیر کل امور مرزی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ساخت شهرک‌های صنعتی مرزی و رابطه آن با رونق تولید گفت: با توجه به اینکه شهرک‌های صنعتی بیشتر بحث تولید و توان فنی دو کشور را مطرح می‌کند و از سوی دیگر سرمایه گذاری دو کشور است که مستقیما بر رونق تولید و سرمایه گذاری مشترک تاثیر دارد و همچنین تأثیر مثبتی بر روابط اقتصادی، سیاسی، امنیتی دو کشور می‌گذارد.

وی ادامه داد: با توجه به توافق‌های حاصل شده بین ایران و کشورهای همسایه، اگر شهرک‌های صنعتی اجرا شود، اثرات بسیار خوبی بر جای خواهد داشت. برخی از کشورها چنین اقدامی در مرزهای مشترک خود انجام دادند و اثرات آن را مثبت ارزیابی کردند.

حیدری اظهار کرد: از زمانی که این موضوع از رسانه گفته شد، دو طرف قرارداد، در بخش جنوب و شمال مرزهای مشترک و عراق، به صورت مستمر پیگیر اجرایی شدن این شهرک‌های صنعتی هستند. البته باید جانمایی و موقعیت این شهرک ها ارزیابی شود تا متناسب با شرایط جمعیتی، جغرافیایی و اقتصادی دو کشور در شمال و جنوب مرزها ایجاد شود.

مدیر کل امور مرزی تصریح کرد: شهرک‌های صنعتی الگوی خوبی است. اگر در آینده همچنان استقبال خوب بود، می‌توان این شهرک‌ها را به مرزهای میانی برد و  از دو شهرک به چهار و یا پنج شهرک صنعتی تبدیل  شود، برای اجرای این شهرک‌های صنعتی باید حوزه اقتصادی دولت پیگیر باشد.

وی افزود: ما در حوزه مرزی شهرک‌های صنعتی پرداختیم و اعلام آمادگی با طرف عراقی انجام دادیم که در مرزهای مشترکی با ایران و عراق این کار انجام شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
برو شهرک صنعتی بندرعباس ببین همش تعطیله
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر