کد خبر: ۶۹۰۴۶۱۷
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۰

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان درباره سرانجام تکمیل ظرفیت در پایه هشتم مدارس سمپاد توضیح داد.

سرانجام تکمیل ظرفیت آزمون پایه هشتم سمپاد به کجا رسید؟فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش‌پژوهان جوان در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تکمیل ظرفیت دانش‌آموزان در پایه هشتم مدارس سمپاد بیان کرد: با توجه به اینکه هنوز هیئت امنایی برای مدارس سمپاد شکل نگرفته است، بنابراین اجازه برگزاری آزمون برای جذب دانش آموز در پایه هشتم را نداریم.

مهاجرانی تصریح کرد: برای مجوز جذب دانش‌آموز در میان پایه در شرایطی که هیئت امنا هنوز مشخص نشده است، نیازمند صدور مجوز از دستگاه‌هایی مانند شورای عالی آموزش و پرورش یا دفتر وزارتی هستیم که هنوز از این دستگاه‌ها مجوزی صادر نشده است.

مطالبه خانواده‌ها برای تکمیل ظرفیت مدارس سمپاد 

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان تصریح کرد: با توجه به اینکه ظرفیت خالی در مدارس متوسط اول سمپاد وجود دارد، همچنین مطالبه خانواده‌ها نسبت به پذیرش دانش‌آموز در این مدارس بالاست، مرکز نیز همچنان در انتظار صدور مجوز از دستگاه‌های بالادستی است و بدون این مجوز نمی‌توانیم اقدامی انجام دهیم.

وی بیان کرد: در مجموع نگاه آموزش و پرورش به موضوع سمپاد مثبت است، اما باید منتظر امضا و ابلاغ اساسنامه باشیم تا شرایط این مدارس بهبود پیدا کند.

طراحی سوالات آزمون ۹۸ سمپاد متفاوت است

مهاجرانی درباره روند برگزاری آزمون ورودی پایه هفتم دانش‌آموزان اظهار کرد: این آزمون ۳۰ خرداد ماه برگزار می‌شود و سطح سوالات به گونه‌ای نیست که مؤسسه یا آزمونی از پیش تعیین شده بتواند تضمینی برای موفقیت این امتحان باشد.

وی ادامه داد: سوالات آزمون، درسی یا پیشرفت تحصیلی نیست و دانش‌آموزان برای ورود به مدارس تیزهوشان نیاز به هیچ کلاس یا کتاب کمک درسی ندارد، بنابراین از خانواده‌ها تقاضا داریم تا فرزندانشان را تحت فشار انواع کلاس و آزمون برای قبولی در آزمون‌های ورودی  نگذارند تا دانش‌آموزان با طیب خاطر در مدارس سمپاد پذیرفته شوند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه آیا در آزمون امسال ایرادات سال گذشته در نحوه طراحی ساعات ربط شده است، یا خیر بیان کرد: سال گذشته افرادی که طراحی آزمون را بر عهده داشتند نگاهی متفاوت نسبت به آزمون‌های هوش داشته بنابراین سوالات پارسال طراحی شد، اما امسال مسئول برگزاری آزمون مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان است و شرایط کاملا متفاوتی نسبت به سال گذشته دارد، همچنین محرمانگی سوالات باعث می‌شود تا هیچگونه موسسه یا کتابی نتواند سوالات این آزمون را از پیش طراحی کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر