کد خبر: ۶۹۰۴۷۸۷
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴

عضو مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی گفت: شهرستان‌های خراسان جنوبی با کمبود امکانات و فضا‌های آموزشی مواجه است و جذب خیران در این خصوص توفیقی برای استان است.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ،  للهی خشکسالی‌های پی در پی در خراسان جنوبی سبب مهاجرت و تخلیه روستا‌های استان شده و برخی از مدارس روستا‌های خالی از سکنه، بدون استفاده مانده که باید این فضا‌ها مدیریت شود.

وی افزود: خیران لازم است در مکان‌هایی اقدام به ساخت مدرسه کنند که حداقل تا چند سال آینده تخلیه نشده و ظرفیت دانش‌آموز لازم را داشته باشد، چراکه در شهرستانی مانند قائنات بر اساس آمار و استاندارد آموزش و پرورش، سرانه مدرسه در حد عالی است، اما در مرکز شهری با کمبود امکانات و مدرسه مواجه هستیم.

للهی با بیان اینکه در هر کلاس درس شهر قائنات، ۳۰ تا ۴۰ دانش‌آموز مشغول ادامه تحصیل هستند و کمبود فضا‌های آموزشی احساس می‌شود، گفت: این در حالی است که در روستا‌های خالی از سکنه، مدرسه‌های بلا استفاده وجود دارد.

عضو مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی افزود: وقتی خیر می‌بیند که مدارس روستا‌ها به دلیل نبود دانش‌آموز اجاره داده شده و دانش‌آموزی در این فضا درس نمی‌خواند، انگیزه خود را از دست می‌دهد به همین دلیل، خیران را باید به مناطق برخوردار از جمعیت هدایت کرد تا در این مناطق مدرسه بسازند.

للهی ادامه داد: اولویت شهرستان قائنات در راستای جذب خیر، ساخت مدرسه در مرکز شهرستان بوده چراکه مهاجرت مردم از روستا به شهر همواره وجود دارد و خواهد داشت. شهرستان قائنات با کمبود امکانات و فضای آموزشی مواجه است و کلاس‌های درس شهری داری تراکم بالای دانش‌آموز است که نیاز به توجه دارد.

انتهای پیام / ط آ

تحصیل ۳۰ تا ۴۰ دانش‌آموز  در هر کلاس درس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر