کد خبر: ۶۹۰۴۸۰۰
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
فرماندار ملکان خبر داد؛

فرماندار ملکان از جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی منابع طبیعی این شهرستان خبر داد.

جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی منابع طبیعی ملکانبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،محمدباقر خانی فرماندار ملکان  امروز در جلسه کارگروه ساخت و ساز غیرمجاز شهرستان ملکان که با حضور دادستان ملکان و سایر اعضا در فرمانداری این شهرستان تشکیل شد، افزود: دستگاه‌های مربوطه باید با قاطعیت و بدون اغماض جلو ساخت و ساز‌های غیرمجاز در اراضی ملی و کشاورزی را بگیرند و در این خصوص مسامحه جایز نیست.

وی همچنین خواستار برخورد با ساخت و ساز‌های غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه‌های شهرستان ملکان نیز تاکید کرد و اظهار داشت: اگر لایروبی و آزادسازی حریم و بستر رودخانه مردق چای که تابستان سال گذشته در برخی روستا‌های ملکان صورت گرفت نبود امروز کنترل سیل و سیلاب کاری سخت بود.

خانی افزود: به دنبال سیل مورخه ۲۵ فروردین سال ۹۶ و در راستای کنترل سیل و سیلاب آزادسازی بستر و حریم رودخانه مردی جای در محدوده روستا‌های آغجه دیزج، بایقوت و تازه قلعه انجام شده است.

فرماندار ملکان اعلام کرد: ۱۳ کیلومتر از بستر و حریم رودخانه‌های «مردق چای» و «لیلان چای» این شهرستان نیز امسال پس از اتمام بارندگی و کم شدن آب رودخانه‌ها با صرف ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار لایروبی و آزادسازی خواهد شد.

در ادامه جلسه تعدادی از رؤسای دستگاه‌های دولتی در خصوص مشکلات خود در خصوص برخورد با ساخت و ساز‌های غیرمجاز مطالبی بیان داشته و بر اصلاح قوانین موجود و همچنین هماهنگی بیشتر دستگاه‌های مربوطه در جهت تشدید برخورد‌ها با متصرفین اراضی ملی و صاحبان واحد‌های غیرمجاز تاکید کردند.

 انتهای پیام /ا 

برخورد با ساخت و ساز‌های غیرمجاز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر