کد خبر: ۶۹۰۵۱۴۷
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
رئیس سازمان اورژانس کشور مطرح کرد؛

کولیوند گفت: سیستم بهداشت باید با مرکز هدایت عملیات بحران هماهنگ و نماینده معاونت در مرکز هدایت عملیات بحران حضور داشته باشد.

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور اظهار کرد: باید آموزش‌های پیشگیرانه از بیماری‌های واگیر در مناطق سیل زده را علاوه بر رسانه‌های محلی، در شبکه‌های مجازی و همچنین رسانه ملی به مردم ارائه کنیم، زیرا کار ما در این مناطق تمام نشده و هنچنان ادامه دارد.

کولیوند در جلسه بررسی وضعیت بهداشتی مناطق سیل‌زده که با حضور وزیر بهداشت، معاونین توسعه مدیریت و منابع، بهداشت، غذا و دارو و درمان وزارت بهداشت و همچنین معاونین بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق سیل زده برگزار شد، اظهار داشت: برخی کمک‌های دارویی، تجهیزاتی و بهداشتی در سایر دستگاه‌ها اجرایی شده که باید پیگیری کنیم تا این کمک‌ها هدفمند در مناطق سیل زده کشور توزیع و مورد استفاده مردم قرار گیرند.

وی ضمن تاکید بر اهمیت مدیریت یکپارچه اقدامات بهداشتی و درمانی در مناطق سیل زده توسط مرکز هدایت عملیات بحران وزارت بهداشت (EOC)، یادآور شد: سیستم بهداشت باید با مرکز هدایت عملیات بحران هماهنگی بیشتری داشته باشد و نماینده معاونت در زمان‌های بحران در مرکز هدایت عملیات بحران حضور داشته باشد تا هماهنگی بیشتری انجام شود.

رئیس سازمان اورژانس کشور تاکید کرد: تقاضا دارم که همه همکاران ما در بخش‌های مختلف وزارت بهداشت، تجارب و اقدامات انجام شده در سیل اخیر در کشور را ثبت کنند که ماندگار و به آیندگان برای پیشگیری‌های مورد نیاز، منتقل شود.
 
انتهای پیام/

تشریح  عملکرد اورژانس در مناطق سیل‌زده

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر