کد خبر: ۶۹۰۵۵۴۶
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹

آیت الله مکارم شیرازی گفت:هرچند امروز طلاب و روحانیان عزیز در تنگنا و شرایط سخت اقتصادی و معیشتی هستند،اما باید به سیره، روش و منش علمای سلف توجه کنند که در چه شرایطی تحصیل می‌کردند.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛ آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار حجت الاسلام ربانی رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و دیگر مسئولان این مرکز، با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد مسعود حضرت صاحب الامر (عج) فعالیت‌های مرکز خدمات را متنوع، متکثر و ارزنده و قابل تقدیر خواند.

وی در ادامه با اشاره به مضیقه‌های مالی موجود در کشور و نهاد‌های حوزوی،بر لزوم اولویت بندی در اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها تأکید کرد.

استاد سطوح عالی حوزه همچنین خواستار توجه ویژه به برنامه‌های فرهنگی در کنار حمایت‌های مادی مرکز خدمات از طلاب و روحانیان شد و بر لزوم اطلاع رسانی کامل فعالیت‌های مرکز و خدمات انجام شده تأکید کرد.

وی ساده زیستی را یک اصل مهم در زندگی روحانیت دانست و گفت: هرچند امروز طلاب و روحانیان عزیز در تنگنا و شرایط سخت اقتصادی و معیشتی هستند، اما باید به سیره، روش و منش علمای سلف توجه کنند که در چه شرایطی تحصیل می‌کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بار دیگر از حضور جهادی طلاب و گروه‌های مردمی در کمک رسانی به سیل زدگان تجلیل کرد و انگیزه آنان را دینی دانست.

آیت الله مکارم شیرازی داشتن نظم، پشتکار و اخلاص در نیت را به عموم طلاب و روحانیان توصیه و تأکید کرد که طلبه و روحانی که این سه عنصر مهم را نداشته باشد به جایی نخواهد رسید.

این مفسر قرآن کریم، پرهیز از افراط و تفریط در حوزه‌ها را یک امر مهم قلمداد کرد و با بیان اینکه هرگونه اختلاف در حوزه مضر است، بر لزوم حمایت از نظام اسلامی تأکید کرد و گفت: ما از نظام حمایت کرده و می‌کنیم.

وی در پایان برای موفقیت مرکز خدمات با همه مشکلات طاقت فرسایی که دارند دعا کرد.

انتهای پیام/ح

هرگونه اختلاف در حوزه مضر است

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر