کد خبر: ۶۹۰۵۶۲۳
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶

کارفرما نمی‌تواند به دلخواه خود حقوق کارکنان را کم کند. کارشناسان به این پرسش پاسخ داده‌اند.  

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  آگاهی از قوانین کار کمک شایانی به شما می‌کند تا با آخرین تغییرات قانون کار  بابت حقوق اشنا شوید.

آیا کار فرما می‌تواند حقوق کارکنان را کم کند؟


بیشتر بخوانید:مسافت از محل کار تاثیری برحق ماموریت روزانه دارد؟ 


پرسش  درباره کسر حقوق کارکنان بوسیله کارفرما :

سلام. من یک کسب و کار کوچک دارم و می‌خواهم کارمندانم را در مواردی که تخلف می‌کنند جریمه و خودم از حقوقشان مبلغی را کسر کنم. آیا قانونا می‌توانم این کار را انجام دهم؟ پاسخ کارشناسان وکیل‌آنلاین:برداشت از مزد کارکنان توسط کارفرما تحت شرایط مقرر قانونی امکان پذیر است و کارفرما نمی‌تواند هر زمان که بخواهد به طور مستقیم از مزد شاغلان برداشت نماید. از همین روی ماده ۴۵ قانون کار بیان می‌دارد، کارفرما فقط در موارد ذیل می‌تواند از مزد کارگر برداشت نماید:الف- موردی که قانون صراحتا اجازه داده باشد.ب- هنگامی که کارفرما به عنوان مساعده وجهی به کارگر داده باشد.ج- اقساط وام‌هایی که کارفرما به کارگر داده است طبق ضوابط مربوطه.د- چنانچه در اثر اشتباه محاسبه مبلغی اضافه پرداخت شده باشد.هـ- مال الاجاره خانه سازمانی (که میزان آن با توافق طرفین تعیین گردیده است) در صورتی که اجاره‌ای باشد با توافق طرفین تعیین می‌گردد.و- وجوهی که پرداختی آن از طرف کارگر برای خرید اجناس ضروری از شرکت تعاونی مصرف همان کارگاه تعهد شده است.

منبع: میزان

 انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر