کد خبر: ۶۹۰۵۶۶۹
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

چین یک ماهواره جدید از سامانه ناوبری بیدو را از مرکز شیچانگ در جنوب غربی این کشور به فضا پرتاب کرد.

چین ماهواره دیگری به فضا پرتاب کردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، چین شب گذشته (شنبه ۳۱ فروردین) ساعت ۲۲:۴۱ به وقت محلی یک ماهواره جدید از سامانه ناوبری بیدو (BeiDou Navigation Satellite System) را از مرکز شیچانگ در جنوب غربی این کشور به فضا پرتاب کرد.

این ماهواره توسط موشک ماهواره‌بر لانگ مارچ-۳ بی (Long March-۳B) به فضا پرتاب شد. این چهل و چهارمین ماهواره از خانواده سامانه ناوبری بیدو (BDS) و اولین ماهواره از بی دی اس-۳ است. بعد از انجام آزمایش‌های اولیه این ماهواره به همراه هجده ماهواره دیگر از خانواده بی دی اس-۳ در مدار میانی زمین قرار خواهد گرفت. این نخستین ماهواره از خانواده سامانه ناوبری بیدو بود که در سال ۲۰۱۹ به فضا پرتاب شد.

چِن ژونگوئی (Chen Zhonggui) یکی از طراحان ارشد این ماهواره گفت: «زمانی که این ماهواره در مدار زمین قرار بگیرد، قابلیت خدمات و دقت سیستم‌ها در کشور ما و جاده جدید ابریشم بهبود می‌یابد. ما همچنین ماهواره‌های دیگری را در سال جاری میلادی به فضا پرتاب خواهیم کرد. ما تصمیم داریم تا سال ۲۰۲۰ یک شبکه جهانی ماهواره‌ای را به وجود بیاوریم.»

به گفته یانگ چانگفِنگ (Yang Changfeng) یکی دیگر از طراحان اصلی این پروژه ماهواره‌ای، قرار است تا سه گروه از ماهواره‌ها در مدار‌های مختلف به صورت شبکه‌ای و خوشه‌ای در ارتباط با یکدیگر قرار بگیرند. سامانه ناوبری بیدو نخستین نمونه از ارتباط گروهی و خوشه‌ای ماهواره‌ها با یکدیگر در جهان خواهد بود. این سامانه تعداد ماهواره‌های قابل مشاهده در منطقه آسیا-اقیانوس آرام را افزایش می‌دهد و باعث خدمات رسانی بهتر ناوبری در این منطقه می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر