کد خبر: ۶۹۰۵۷۳۰
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز خبر داد

شاکرمی از رفع تصرف به مساحت یک میلیون و ۴۳۴ هزار و ۳۶۷ متر مربع از اراضی ملی شهرستان کرج خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حاجی رضا شاکرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری کرج اظهار کرد: مساحت یک میلیون و ۴۳۴ هزار و ۳۶۷ متر مربع از اراضی و عرصه‌های ملی شهرستان کرج در اجرای ۸ فقره احکام قضائی، رفع تصرف به عمل آمده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز تصریح کرد: در اجرای تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع، تعداد پنج فقره و جمعا به مساحت هزار و ۸۵۲ مترمربع رفع تصرف شده است.

وی افزود: تعداد ۱۱۱ فقره پرونده شامل ۱۳ فقره پرونده دامی ماده ۴۴ قانون مذکور به تعداد شش هزار و ۶۶۹ واحد دامی، ۹۸ فقره پرونده تخریب و تصرف اراضی ملی به مساحت ۴۹ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۵۰۵ متر مربع تشکیل شده است.


بیشتر بخوانید: رفع تصرف ۵۵ فقره مستحدثات غیرمجاز در حریم رودخانه/ پلمب ۱۲۲ چاه‌ به دلیل برداشت آب بدون پرداخت هزینه


شاکرمی ادامه داد: در سال گذشته در جریان رسیدگی به پرونده‌های تصرفی، اقدام به اخذ خسارت به مبلغ ۲۳۷ میلیون و هفت هزار و ۲۸۳ ریال از اجرای احکام قضایی و تبصره یک ماده ۵۵ قانون اخیرالذکر و همچنین اخذ عوارض تمدید پروانه چرا تبصره ماده ۲۸ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع بالغ بر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال و به بیت المال اعاده شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در خاتمه اذعان کرد: تعداد ۱۵ فقره مستحدثات غیرمجاز نیز که در حریم راه و بزرگراه‌ها بودند، در راستای اعمال مقررات مواد ۶، ۷ و ۱۷ قانون ایمنی راه‌ها و راه آهن تخریب شدند.

منبع: میزان

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر