کد خبر: ۶۹۰۵۸۱۰
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
حجت‌الاسلام و‌المسلمین رئیسی:

رئیس قوه قضائیه گفت: امیدی به گره گشایی دشمنان، آمریکا و اروپایی ها نداریم، امید ما به خدا و جوانان است.

امیدی به گره گشایی آمریکا و اروپا نداریم/فساد زیبنده نظام اسلامی نیستبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ،حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در جمع زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی با تبریک نیمه‌شعبان گفت: لیلةالقدر، ظرف نزول قرآن است؛ قرآن به عنوان کتاب کامل و نیمه شعبان ظرف مولود بابرکتی است که او انسانی است کامل و زمین به برکت وی پر از عدل و داد خواهد شد.

وی با بیان اینکه نیمه شعبان جلوه امید و دلدادگی به خداست تصریح کرد: این میلاد برای بشر آینده‌ای درخشان و نورانی و همراه با عدالت و امنیت و رشد و تعالی را نوید می‌دهد؛ اعتقاد به موعود امری است که فقط به ما به عنوان شیعه مربوط نمی‌شود بلکه امری دینی مربوط به تمام ادیان ابراهیمی است. تمام ادیان ابراهیمی آمدن منجی عالم بشریت را نوید داده‌اند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه اعتقاد به موعود امری قطعی است و فقط اعتقاد به مهدویت، اعتقاد ما شیعیان نیست اظهار داشت: تمامی مذاهب اهل‌سنت، بزرگان علما و دانشمندان‌شان نسبت به شخصیت امام عصر بیش از ۳۰ کتاب مستقل نوشته‌اند.

حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه انتظار آثار عقیدتی و عملی دارد افزود: وجود مقدس حضرت قائم (عج) پرچمدار توحید است و اعتقاد به او، اعتقاد به توحید و نبوت است. ایشان عصاره رسالت همه انبیای الهی است؛ اعتقاد به وجود مقدس او، اعتقاد به معاد است. اعتقاد به ایشان، اعتقاد به امامت و عدل است، زیرا ایشان جلوه عدالت پروردگار است.

وی به آثار عقیدتی برای یک انسان منتظر اشاره کرد و گفت: آثار عقیدتی برای یک انسان منتظر، آثار زیادی است و آثار اجرایی نیز برای یک انسان معتقد به مهدویت زیاد است؛ انسانی که منتظر مصلح است خود باید صالح باشد؛ در صلاحیت او تمامی آنچه که او می‌پسندد، باید باشد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به استمرار در قرائت زیارت آل‌یاسین ادامه داد: معروف آن است که امام می‌گوید؛ سیره مهدوی را به عنوان اینکه بدانیم امام عصر چگونه حکومت می‌کنند ندیده‌ایم، اما سیره مهدوی، همان سیره علوی و حسینی است و خود ایشان نیز فرمودند برای اصلاح عالم بشریت، نسخه‌ام همان نسخه مادرم صدیقه فاطمه (س) است.

حجت‌الاسلام رئیسی افزود: هیچ معروفی در عالم نیست که آن معروف، ایشان را شادمان نکند و هیچ منکری نیز نیست که ایشان را ناخشنود نکند؛ نظام‌سازی قرآنی مدنظر حضرت، ولی عصر (عج) است؛ ارتباط انسان با خدا و دیگران و ارتباط انسان با خودش و عالم هستی چهار تعامل اصلی هستند که اگر انسان در مسیر آن گام بردارد، در مسیر عدالت گام برداشته است.

وی ادامه داد: هیچ معروفی در عالم نیست که آن معروف، ایشان را شادمان نکند و هیچ منکری نیز نیست که ایشان را ناخشنود نکند؛ نظام‌سازی قرآنی مدنظر حضرت، ولی عصر (عج) است؛ ارتباط انسان با خدا و دیگران و ارتباط انسان با خودش و عالم هستی چهار تعامل اصلی هستند که اگر انسان در مسیر آن گام بردارد، در مسیر عدالت گام برداشته است.

رئیس قوه قضائیه گفت: همه آمدن ایشان را به‌عنوان مصلح کل عالم را نوید داده‌اند؛ آنچه از باید‌ها و نباید‌ها باید توجه کنیم و همه آحاد بشر باید مدنظر داشته باشند، عنوان شده و باید زمینه ظهور را آماده کرد؛ تردید نکنید از هر ظلم و فساد و منکری که نهی شود برای رضای خدا، موجب شادمانی امام عصر (عج) است. هر باید و عدالتی در جامعه گسترش یابد هم در جهت خواست وجود مقدس ایشان است. از شاخصه‌های حکومت مهدوی، عدالت است و همه هم امید عدالت ایشان را دارند و هیچ مفهومی بعد از توحید گسترده نیست.

حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به اجرای عدالت در جامعه به عنوان فلسفه بعثت افزود: معاد و محشر، جلوه عدالت پروردگار متعال است و به ما نیز گفته‌اند تلاش کنید عدالت انفسی و آفاقی داشته باشید. عدالت باید در بطن و متن جامعه اجرایی شود. بسیار در باب عدالت کتاب نوشته شده، اما سخن در باب عدالت اثباتی است که باید مردم طعم شیرین آن را در جامعه بچشند.

وی تصریح کرد: امروز جامعه اسلامی، امیدوار است و حق ندارد کسی در جامعه یأس و نومیدی داشته باشد، مستکبران در مسیر نومیدی تلاش می‌کنند؛ امروز اگر رسانه‌های بیگانه رصد شود شاهد هستیم امپراتوری خبری دشمن برای القاء یاس و نومیدی در جوامع بشری است؛ به لبنانی، افغانستانی، سوری، تونسی، لیبیایی، ایرانی و عراقی می‌گوید شما نمی‌توانید؛ فیلم‌های سینمای هالیوود را مشاهده کنید که اساس آن القاء یأس و نومیدی است؛ امروز در عالم دو مکتب داریم که شامل مکتب انتظار و انظلام است که هر کدام شاخصه‌هایی دارد. مکتب دوم، مکتب ظلم‌پذیری است.

رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: منظلم، بستر را برای ظلم ظالم فراهم می‌کند، مکتب انظلام اساس کار مکتب غربی است که می‌خواهد فرهنگ ما نمی‌توانیم را القاء کند و بگوید سرنوشت شما این است که به آقایی و کدخدایی آمریکا تن دهید و آن را بپذیرید؛ در مقابل مکتب انتظار است که مکتب امید و اعتقاد به توحید و معاد و منجی عالم بشریت و ایستادگی در راه هدف و دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی است. مکتب انتظار اعتقاد به باور‌های دینی است. مکتب خسته‌شدن و ناتوان‌شدن و فشل‌شدن و عقب‌گرد نیست و مکتب پیشرفت و تعالی است.

حجت‌الاسلام رئیسی افزود: مکتب انتظار، مکتب دلدادگی به خدا و ایستادگی در راه هدف است و این پرچم را امام بزرگوار برافراشت و به تمام مردم ایران، امام راحل القاء امید کرد و فرمودند ما می‌توانیم حکومت ظلم و ستم پهلوی را کنار بزنیم و به نام اعتقاد به مهدویت نظامی را ضدظلم و استکبار برپا کنیم؛ ایشان این پرچم را به دست گرفته و وعده الهی عملی شد و حکومت ستمشاهی به زباله دان تاریخ فرستاده شد.

وی ادامه داد: اهداف نظام اسلامی در حکومت و سیره مهدوی گفته شده است؛ مردم با این اعتقاد و باور پیش رفتند؛ بسیاری از ملت‌ها که نومید شده بودند و نگاهشان به میز‌های سازمان آزادی بخش بود موفقیت مردم ایران را دیدند و روح امید در میان فلسطینی‌ها دمیده شد و بچه‌های حزب الله لبنان به مردم ایران با بصیرت نگاه کردند و دیدند ملتی دنبالش امامش رفته و با توجه به مهدویت پیش می‌رود و حزب الله لبنان کار را آغاز کرد و امروز ملت‌های دنیا این را شاهد هستند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه امپراتوری رسانه‌ای دنیا زشت‌ها را زیبا جلوه می‌دهد و بالعکس افزود: جوان عزیز، آینده از آن کیست؟ آینده از آن پولدار‌ها و زورمداران و وابستگان به قدرت بزرگ است؟ در عالم، فساد و ناتوانی بیداد می‌کند و زرمداران دنبال زراندورزی هستند و قدرتمندان دنبال کلاهک هسته‌ای، اما آینده از آن کیست؟ قرآن می‌فرماید آینده از آن متقین و صالحین است و باید به این باور داشته باشیم، زیرا بنای عالم هستی مبتنی بر حق‌مداری است.

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: هاضمه انسان سم نمی‌پذیرد و به همین نحو، عالم و هاضمه آن بر حق قرار داده شده و باطل در هاضمه هستی جای نمی‌گیرد. با همه مشکلات و فساد و تبعیضی که وجود دارد آینده از آن صالحین است؛ اعتقاد به مهدویت در انسان امید ایجاد می‌کند. یاس، القای شیطان است که می‌گوید جامعه بشری از زیر بار استکبار خلاص نمی‌شود، اما اعتقاد به مهدویت آینده روشن را نشان می‌دهد. نیمه شعبان نماد امید به خدا و آینده توحیدی و رقم زدن عدالت در زندگی انسان معاصر است.

وی تصریح کرد: امروز در اطراف ما و در بسیاری از کشورها، اعتقاد به مهدویت و اعتقاد به مکتب انتظار در حال گسترش است و شعاع آن عالم‌گیر شده و اعتقاد و باور ما این است که زمینه‌های ظهور با همین دلدادگی‌ها و جانفشانی‌ها مهیا می‌شود. بهترین عزیزان ما برای حاکمیت حق حاضرند از جان شیرین خود بگذرند.

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: انقلاب اسلامی در کشور ما در گام دوم خود زمینه‌ساز برای ظهور است و کار‌های بسیاری به برکت حضور مردم و خون مطهر شهیدان و اخلاص مخلصان صورت گرفته و کار‌های زیادی نیز باید صورت بگیرد، اما سمت و سوی این نظام، سمت و سویی است که امام زمان برای حاکمیت حق و ارزش‌های الهی می‌پسندد. سمت‌گیری اصلی نظام امر مثبت و آینده‌ای درخشان است.

وی تصریح کرد: با وجود همه مشکلات و مصائب، آینده بسیار روشن و نویدبخش است. معتقدان به حضرت مهدی هیچگاه آینده را تاریک نمی‌بینند و ضعف‌ها و کاستی‌ها ناشی از عملکرد ماست؛ کاستی‌ها و قصورات باید برچیده شود و حرکت توفنده مکتب انتظار در پیش است. ما یقین داریم جرقه‌ای که امروز در کشور‌های مختلف زده شده و به برکت اخلاص شماست باید با قدرت ادامه پیدا کند و این جرقه‌ها، مشتعل شده و دامن ابرقدرت‌ها را خواهد گرفت و انشاء الله شاهد حکومت عدل مهدوی خواهیم بود.

رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: باید در مسیر حق و عدالت قدم برداشت و در مسیر ابطال باطل گام برداشت؛ این تصمیم یک زائر و انسان سالک و انسان منتظر است؛ میثاقی که با امام عصر داریم این است که در نظامی که براساس مکتب انتظار است باید امید را رواج داد و یاس و نومیدی را از میان برداشت و از سوی دیگر باید آنچه قلب، ولی عصر (عج) را شادمان می‌کند که همان اخلاص است را دنبال کنیم.

حجت‌الاسلام رئیسی افزود: مگر انسانی می‌تواند در جایی باشد و توجهی به اطرافش نداشته باشد؟ مگر می‌شود به ملت مسلمان و همسایه‌ها بی‌توجه بود؟ مگر می‌توانیم به مردم فلسطین و لبنان و مردم سیل زده کشور خودمان بی‌توجه باشیم؟ توجه به نیازمندان قلب امام عصر را شادمان می‌کند. تلاش برای گسترش معروف باید بیشتر شود؛ پاکی و صداقت و پایمندی به میثاق‌ها باید رایج شود و آنچه از ظلم و تعدی وجود دارد مورد غضب و خشم حضرت است و وظیفه امر به معروف و نهی از منکر و مبارزه با ظلم و فساد را با تمام وجود دنبال کنیم تا هیچگونه فسادی در جامعه باشد؛ فساد زیبنده نظام اسلامی نیست و نباید اجازه داده فساد در هیچ بخشی از نظام اسلامی لانه کند.

وی گفت: با تمام وجود امیدمان به خدا و توکل به حضرت حق است؛ دشمنان، آمریکا و اروپایی‌ها تاکنون گرهی از کشور نگشودند و امیدی به گره گشایی آن‌ها نداریم و امید ما به خدا و جوانان است؛ از دشمن انتظاری نیست آنچه انتظار ماست، توکل به خدا و عنایات حضرت حق و دستان توانای جوانان است. رمز موفقیت توکل و اعتماد به نفس و داشته‌های خودمان است. امداد الهی را در این ۴۰ سال شاهد بوده‌ایم و انشاء الله با دنباله روی از ولایت و رهبری و اعتقاد به مهدویت، به پیش می‌رویم.
 
انتهای پیام// ز.م
 

سخنرانی رئیس قوه قضائیه در حرم مطهر رضوی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۹
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
آمريکا و اروپا هيچگاه قابل اعتماد نبودن
یزدان نورانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
آقای رئیسی بنده سروان بازنشسته نیروی زمینی ارتش هستم که با احتساب حدودسه سال خدمت در سپاه در تاریخ1396/11/05 با سی سال و دو ماه و پانزده روز خدمت بازنشست شدم سنوات یا پاداش پایان خدمتم را درتاریخ 1398/01/29 به مبلغ 671/872/680 ریال بعد از حدود پانزده ماه به حسابم واریز کرد بنده سی سال خدمت کردم
که نتیجه آن یک همچین چیزی بشه با این مبلغ چکار میشه کرداین در حالیه که حقوق ماهیانه حضرات بیشتر از سنوات سی سال خدمت من هست چرا ؟ آیا این عدالت هست؟ تقاضا دارم به مشکل من رسیدگی بفرمائید بنده با حدود 18سال ازخدمت خود را در نفت شهر مریوان وسنندج بودم من میخواهم بدانم
آیا این درسته 15 ماه پس از بازنشستگی این مبلغ به عنوان پاداش سی سال خدمت واریز شود شما بزرگواری که این متن را میخوانید لطف کنید مطلب را به خدمت ریاست محترم قوه قضائی برسانید با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
انشالله که شاهد برخورد جدي قوه قضاييه باشيم
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
چشم اميد همه ما به شماست جناب ريسي
ناشناس
|
France
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
رییسی جان
اختلاسگران
اقازاده ها
ژنهای برتر
دزدان بیت المال
نجومی بگیران
را بگیر و اعدام کن
دشمنان واقعی ملت اینها هستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
به آقای رییسی بگيد....
این مستضعفين رو رو سفيد کن...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
همه قبول دارن مشکلات کشور با امریکا و اروپا حل نمیشه الا اون کسی که باید قبول داشته باشه
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
به این سادگی است .اگر میخواهیم بچه مون دورعگو نشه .خودمون در خانه ایم .بعد کسی دنبالمان امد .به بچه میگوییم .برو بگو پدر نیست .اخلاق باید از خانه شروع شود .اون خونه ارامش خواهد داشت .هر چه خدا ما را منع کرده .بنفع مان بوده .
وقتی از دستوارت قران دور میشویم .وصع مون اینطوری میشه
حرف های خدا را با درک اش بخوانید تا ارامش بگیرید
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
تک تک ما باید عیوب خود را بشناسیم و سعی در رفع اش کنیم .اصلا با هم جور در نمیاید .نماز و روزه ووو انجام دهیم .بعد اختلاس .احتکار .حقوق نجومی .وووو کنیم .یک جای کار عیب داره .این دو مثل دو قطب اهن ربا ست .فطب منفی .کلاه برداری .دورع .تهمت .شایعه پراکنی ووووو و قطب مثبت خوب بودن است .خیلی خیلی مشکل اخلاقی و اجتماعی داریم .متاسفانه سایت ها و کانالهای معاند باعث بدتر شدن مون شده .چونکه برای خوب بودن باید از خودتت مایه بگذاری .گذشت امام حسین را میطلبد
صولتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
دیگه ماندن در برجام فایده ای نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
اعدام احتکارگران
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
از خبرنگاران جوان تمنا دارم .نظرات و درد دل مردم را برای اقای رییسی بفرستید .در عیر این صورت .گفتن مشکلات فایده ای نخواهد داشت .باید به گوش دست‌اندرکارند برسد تا واکنش نشان دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
درود بر شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
برخورد با فساد باید خیلی قاطع و محکم باشد و در اسلام دزدی شوخی بردار نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
احسنت بايد با اختلاسگران و دزدان برخورد جدي و اساسي بشه
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
کار زیاد را تشویق کنید
و چپاول اموال همدیگر و اموال عمومی به هر نامی غیر فابل قبول.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
امیدوارم به فساد و حال و روز پردیسبان و پدیده رسیدگی کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
جناب رییسی ما منتظر عدالت واقعی هستیم.برای مثال بعد از ۱۷سال کارگری در شرکت نفت چرا باید هنوز پیمانکاری باشیم و حداقل حقوق را داشته باشیم در صورتیکه رسمی ها کلی حقوق و مزایا دارند.ما منتظر رفع تبعیض هستیم.لطفا قانون پیمانکاری را در دولت حذف کنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
این که ربطی به قوه قضاییه نداره به دولت و مجلس مربوطه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
مسئولان چرا با مشکلات مردم مبارزه نمی کنند
پاسخ ها
روحانی،جهانگیری
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
وقت نداریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
امیدوارم بابرخوردقوه ی قضاییه گرانی بالاریشه کن شود وآرامش به زندگی مردم برگردد
موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
باسلام واحترام جناب اقای رئیسی من یکی ازکارکنان قوه قضائیه هستم وبامدرک فوق دیپلم دارم کارگری میکنم اماعده ای ازمسئولینمان فامیل های خودرابامدرک دیپلم وسیکل فرستادندپشت میزوبه به امثال من که یازده سال سابقه بسیج دارم انواع بی احترامی هاراانجام میدهندوبه خودی هایشان 170ساعت اضافه کاری ردمیکنندولی برای ما50ساعت که ازمرکزکارمان که اینجاماموربه خدمتیم دریافت کنیم
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
شما وقتى به خانه اى وارد مى شوى اول ان را أماده مى كنى تا جابيفتى كمى طاقت بيار به مسائل هم ورود مى كنند
پاسخ ها
ehsan
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
اقای رییسی همین پرونده ها که حکمشون اعدام ولی حبس کوتاه مدت میخوره رو جلوشون رو بگیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
جناب آیت الله رئیسی اولین و آخرین امید مردم پس از خدا به اصلاحات در دستگاه قضایی و به تبع آن در کشور می باشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
بهتره قوه قضاییه زودتر در مسائل ورود کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
چشم منتظر دستور شما بودن امیدوارم یک عده ای از مردم انتظار نداشته باشن اقای ریسی مشکلات دولت رو بدوش بکشه چون دولت ما با واژه توانستن تا حالا معجزه کرده ؟؟؟ هنوز یک ماه از ورود اقای ریسی نگذشته همه توقع دارن فتح الفتوح بشه ؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
مطمئن باشد هیچ کدامشان برای ما مردم کاری نمیکنند
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر