کد خبر: ۶۹۰۶۹۸۳
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۱
یک مقام مسئول در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

برزگر گفت: هفته آینده پس از جلسه با وزیر راه و شهرسازی نحوه اجرا، ساخت و واگذاری واحدهای مسکن امید به متقاضیان مشخص می‌شود.

آیین نامه و نحوه واگذاری مسکن امید هفته آینده مشخص می‌شود / ورود بخش خصوصی به بازار مسکن نجات دهنده خریداران مسکن استجمشید برزگر رئیس انجمن انبوه سازان مسکن کشور در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  با بیان اینکه دستورالعمل و آیین نامه طرح مسکن امید هنوز به صورت کامل تدوین نشده است گفت: نحوه اجرای این طرح و واگذاری آن به متقاضیان مشخص نیست، تنها دولت ساخت این پروژه را به بخش خصوصی و انبوه سازان محول کرده است.

وی گفت: در طرح مسکن امید، زمین و پروانه ساخت از جانب دولت تامین می شود، در این پروژه انبوه سازان و بخش خصوصی با مشارکت یکدیگر ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را در دستور کار خود قرار داده اند.

برزگر با اشاره به اینکه طبق اعلام دولت سقف تسهیلات واحد‌های مسکن امید ۵۰ تا ۶۰ میلیون است، گفت: طی صحبتی که با وزیر راه و شهرسازی و معاونان مسکن این وزارتخانه انجام شد، اعلام کرده ایم که با توجه به افزایش هزینه‌های ساخت و ساز این میزان تسهیلات برای طرح مسکن امید کافی نیست و باید تسهیلات این بخش افزایش یابد.

بیشتر بخوانید: چشم انداز بازار مسکن در سال ۹۸/ تحرک در بازار مسکن وابسته به تأمین مالى است


رئیس انجمن انبوه سازان مسکن کشور با بیان اینکه مقرر شده هفته آینده جلسه‌ای با وزیر راه و شهرسازی درباره نحوه اجرا و ساخت این واحد‌ها برگزار شود، گفت: با برگزاری این نشست تمامی جزئیات اجرای طرح مسکن امید و نحوه واگذاری آن به متقاضیان مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن با توجه به نوسانات نرخی در بازار ارز و سکه امکان پذیر است، گفت: از سال گذشته رکود در بازار مسکن حاکم شده و قدرت خرید متقاضیان بسیار کاهش یافته است، بنابراین دولت باید با اجرای برنامه‌های مشخص و دقیق وضعیت بازار مسکن و کنترل قیمت‌ها را در دست بگیرد.

برزگر با اشاره به اینکه هفته آینده  با بانک مسکن و وزارت راه و شهرسازی برای ارائه آخرین وضعیت بازار مسکن و آیین نامه جدید برای کنترل قیمت‌ها جلسه ای برگزار خواهد شد، گفت: با اینکه تا به امروز چندین دستورالعمل برای بهبود وضعیت قیمت‌ها و همچنین کنترل نرخ تورم در اقتصاد مسکن ارائه کرده‌ایم، اما این دستورالعمل‌ها تا کنون به صورت کامل اجرا نشده است، از سوی دیگر مشارکت بخش خصوصی در بازار مسکن و حمایت از سازندگان در این بازار می‌تواند نوسانات ایجاد شده در بخش مسکن را به صورت چشمگیری کاهش دهد.

انتهای پیام/
 

دستورالعمل های کنترل قیمت مسکن تا کنون به صورت کامل اجرا نشده است

 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر