کد خبر: ۶۹۰۸۶۷۴
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
رئیس انجمن رادیولوژی ایران:

جلال شکوهی با اشاره به افزایش هزینه‌های خرید تجهیزات رادیولوژی، گفت: مراکز رادیولوژی امکان تجهیز و تعمیر دستگاه‌های خود را ندارند.

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، جلال جلال شکوهی، در حاشیه سی و پنجمین کنگره انجمن رادیولوژی ایران در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران، اظهار کرد: متأسفانه بدهی بیمه‌ها که تقریباً به یک سال رسیده است، باعث شده کیفیت خدمات مراکز تصویر برداری پزشکی تا حدودی تحت تأثیر قرار بگیرد.

افزایش هزینه‌های مراکز رادیولوژی

وی با اشاره به افزایش هزینه‌های مراکز رادیولوژی، گفت: این وضعیت باعث شده برخی مراکز رادیولوژی به چاپ کاغذی روی بیاورند، در حالی که این نوع ارائه خدمت از نظر مدارک پزشکی، قابل قبول نیست.

رئیس انجمن رادیولوژی ایران، به کمبود وسایل مصرفی و یدکی در مراکز تصویر برداری پزشکی اشاره کرد و افزود: متأسفانه مراکز رادیولوژی توان تجهیز و تعمیر دستگاه‌های خود را ندارند.

جلال شکوهی همچنین به مشکلات تبدیل ارز و انتقال پول برای خرید وسایل مورد نیاز مراکز تصویر برداری پزشکی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر هیچ گونه ارز دولتی و نیمایی به رادیولوژی تعلق نمی‌گیرد و این مراکز نیز توان خرید با ارز آزاد را ندارند.

وی افزود: در حدود ۱۵ سال قبل قیمت یک دستگاه ام آر آی ۷۵۰ میلیون تومان بود که در حال حاضر باید برای خرید این دستگاه، ۱۴ میلیارد پول داد.

مراکز رادیولوژی در بخش دولتی بیشتر متضرر می‌شوند

جلال شکوهی تاکید کرد: مراکز رادیولوژی در بخش دولتی بیشتر متضرر می‌شوند، اما چون دولت پول آن‌ها را می‌دهد، این مشکلات نمود ندارد.

سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران تا ۶ اردیبهشت در مرکز همایش‌های برج میلاد در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر