کد خبر: ۶۹۰۹۲۱۳
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برپایی «دهمین فرهنگسرای کتاب» همزمان با سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

اوحدی: دهمین فرهنگسرای کتاب با وسعت ۱۰۰۰ متر برپا می‌شودبه گزارش حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، دهمین فرهنگسرای کتاب با بیش از ۲۰ برنامه متنوع و در فضایی بالغ بر هزار متر مربع، همزمان با سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران آغاز به کار می‌کند.

سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره دهمین فرهنگسرای کتاب گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران متولی امر کتابخوانی در شهرداری تهران است و امسال همانند ۹ سال گذشته در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور دارد. فرهنگسرای کتاب در دهمین دوره برگزاری خود در ورودی شبستان اصلی مصلای امام خمینی (ره) واقع شده است تا همه شهروندان بتوانند از برنامه‌های متنوع این مرکز استفاده کنند.

اوحدی در تشریح برنامه‌های این فرهنگسرا عنوان کرد: برگزاری نشست‌های کتابخوانی با حضور هنرمندان و چهره‌های شناخته شده، عضویت رایگان در ۱۰۷ کتابخانه سازمان، امکان استفاده از کتابخانه دیجیتال با بیش از ۱۲۰ عنوان کتاب الکترونیکی و دو میلیون مقاله تمام متن، رادیو، کافه کتاب برای دیدار و گفت‌وگوی چهره به چهره با نویسندگان و نذر کتاب ویژه جمع‌آوری کتاب برای مناطق محروم بخشی از فعالیت‌های دهمین فرهنگسرای کتاب را تشکیل می‌دهد.

وی اضافه کرد: چاپ کتاب با نام و تصویر کودک به عنوان شخصیت اصلی در «کتاب من»، معرفی «کتابخانه ویژه نابینایان» با مجموعه‌ای بالغ بر ۹ هزار عنوان کتاب صوتی و هزار جلد کتاب به خط بریل، کارگاه صحافی و معرفی فعالیت‌های «باغ کتاب» و عضوگیری در باشگاه مخاطبان این مرکز بخشی از دیگر برنامه‌هایی است که در این مرکز اجرا می‌شود.

رییس سازمان فرهنگی هنری توجه به حوزه کودک و نوجوان را از اولویت برنامه‌های این فرهنگسرا دانست و تاکید کرد: بخش ویژه «کودک و نوجوان» با ارائه محصولات مربوط به کودکان و برگزاری برنامه‌هایی، چون دیدار با نویسندگان و تصویرگران کتاب‌های کودک، کارگاه‌های قصه‌گویی و نقاشی و استفاده رایگان از وسایل بازی میزبان کودکان، نوجوانان و خانواده‌هایشان است.

دهمین نمایشگاه کتاب با شعار «کتاب؛ سایه‌بان شهر» در مصلای امام خمینی (ره)، روبه‌روی در شماره ۱۲ ساختمان اصلی شبستان واقع شده است.

استقرار چهار دستگاه اتوبوس کتابخانه سیار در چهار پهنه نمایشگاه و اجرای برنامه‌های فرهنگی از دیگر فعالیت‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در روز‌های نمایشگاه است.

سی‌ودومین نمایشگاه کتاب چهارم تا چهاردهم اردیبهشت در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر