کد خبر: ۶۹۰۹۲۵۲
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸

دانشجویان دانشگاه تهران می توانند عصر چهارشنبه در جلسه ای درباره اسلام ناب در گام دوم شرکت کنند.

به گزارش حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، دانش‌آموختگان سال‌های گذشته‌ی دوره‌ی معرفتی-تشکیلاتی اسلام‌ناب، چهارشنبه از ساعت ۱۷ در سالن آمفی‌تئاتر پردیس علوم دانشگاه تهران، گرد هم خواهند آمد تا بیانات اساتید خود درباره‌ی «اسلام‌ناب در گام دوم» را بشنوند.

در این برنامه حجت‌الاسلام پناهیان و حجت‌الاسلام قاسمیان به ارائه‌ی سخن در موضوع نشست خواهند پرداخت و سپس میزگردی با حضور استاد جلالی و استاد مهدیان، از اساتید شاخص دوره برگزار خواهد شد.

این برنامه هم‌چنین آغاز فرآیند تبلیغات و سپس ثبت‌نام چهارمین دوره‌ی معرفتی تشکیلاتی اسلام‌ناب خواهد بود که در تاریخ ۱۸ تیر تا اول مرداد برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است که اولین دوره‌ی معرفتی-تشکیلاتی اسلام‌ناب در تابستان ۹۵، با حضور تعدادی از تشکل‌های انقلابی دانش‌گاه‌های تهران و تعداد کمی از شهرستان‌ها آغاز به کار کرد. دومین دوره در تابستان ۹۶، با افزایش مخاطب، مخصوصا در تشکل‌های انقلابی دانش‌گاه‌های برتر شهرستان‌ها هم‌راه بود و با حضور تعداد زیادی از مدعوین انقلابی و اساتید جوان، معرفت‌جویان دوره با معارف اسلام‌ناب محمدی (ص) آشنا شدند.

از سومین دوره و در سال ۹۷، دایره‌ی مخاطبین دوره به طلاب جوان انقلابی و نیز تعدادی از دانش‌جویان عراقی گسترش پیدا کرد لازم به ذکر است در این سال سازمان بسیج دانش‌جویی کشور حامی اصلی برگزاری دوره بود.

چهارمین دوره نیز ان‌شاءالله با گسترش کمّی و کیفی مخاطبین برگزار خواهد شد و سازمان تبلیغات اسلامی نیز یکی از حامیان اصلی دوره خواهد بود. حوزه‌ی علمیه و عملیه‌ی نهضت مجری و متولی برگزاری دوره‌ی اسلام‌ناب می‌باشد.

در این دوره، مکتب امامین انقلاب اسلامی به عنوان برترین ترجمان و تصویر اسلام‌ناب محمدی (ص) می‌شود. این محتوا در قالب دروسی که به اندیشه‌ی بنیادین و راه‌بردی امامین انقلاب راه‌نمایی می‌کنند؛ و نیز سیره‌ی سیاسی اجتماعی ایشان ارائه می‌شود و در کنار آن، رجوع به منابع اصیل دینی مثل قرآن و نهج‌البلاغه و روایات هم اتفاق خواهد افتاد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر