کد خبر: ۶۹۱۲۸۱۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱

آیت الله مکارم شیرازی گفت:اگر یک نفر از اینان در ایران بود دادشان در می‌آمد، ولی در برابر قتل ۳۷ نفر سکوت عجیبی گرفته‌اند و صدایی از آنان درنمی‌آید.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛ آیت‌الله مکارم شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم، با اشاره به شهادت تعدادی از مسلمانان در عربستان گفت: چند نفر از مسلمان به‌ویژه شیعیان خالص در عربستان بدون هیچ محاکمه و دلیل خاصی به دست رژیم آل سعود به طرز بی‌رحمانه به شهادت رسیده‌اند که این گوشه‌ای از جنایت این رژیم منحوس ضد بشری است.

وی با بیان اینکه این جنایات‌ها دارای سابقه بوده و در کتاب‌های وهابیت نیز مبنای آنان بر کشتن انسان‌هاست،عنوان کرد: آنان کاری به شیعیان و غیر شیعیان نداشته و به علت زیارت قبور بزرگان و قربانی کردن برای خداوند برای حل مشکلات و امثال آن، انسان‌ها را مستحق کشتن و محکوم به قتل می‌دانند.

مرجع تقلید شیعیان یادآورشد: اخیراً قتل در عربستان در کنار جنبه‌های مذهبی جنبه‌های سیاسی هم پیداکرده است و هرکسی را که احتمال مخالفت با این رژیم منحوس را بدهند به قتل می‌رسانند.

استاد برجسته حوزه علمیه عربستان را به‌مانند گاوی شیرده برای آمریکاییان دانست و افزود: اگر گاو شیرده و با منفعتی لگدی هم بزند نباید کاری کرده و باید حفظش کرد چراکه منفعتش بیشتر است.

وی با انتقاد از سکوت محافل بین‌المللی در برابر این جنایات تصریح کرد: اگر یک نفر از اینان در ایران بود دادشان در می‌آمد، ولی در برابر قتل ۳۷ نفر سکوت عجیبی گرفته‌اند و صدایی از آنان درنمی‌آید.

وی ادامه داد: آمریکاییان به‌عنوان بردگان پول‌های کثیف چشمان خود را در برابر این جنایت بسته‌اند و حتی توجیه هم می‌کنند و می‌گویند این رژیم تشخیص داد و این افراد مستحق اعدام بوده‌اند.

آیت‌الله مکارم شیرازی در پایان این اقدام رژیم آل سعود را شدیداً محکوم کرد.

انتهای پیام/ح

انتقاد آیت‌الله مکارم‌شیرازی از سکوت محافل بین‌المللی در برابر اعدام‌های اخیر در عربستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر