کد خبر: ۶۹۱۲۹۳۱
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
تاریخ انتشار : ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
کد خبر : ۶۹۱۲۹۳۱
گزارش/

با وقوع سیل در کشور دانشگاه آزاد و قرارگاه جهادی این دانشگاه فعالیت‌های جهادی خود برای کمک به مردم سیل زده را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،  سیل کشور اتفاقات ناگوار بسیاری را به دنبال داشت و عده زیادی از مردم را بی خانمان کرد و درست در همین لحظه که حضور تمام نیرو‌های امدادرسان لازم بود بسیاری از نهاد‌های مختلف کشور به یاری مردم آسیب دیده  و کمک رسانی به آنها شتافتند.
 
در این میان نقش دانشگاه‌ها بسیار پر رنگ بود و اکثر آن‌ها در‌های دانشکده‌هایشان را برای اسکان ضروری مردم و امدادرسانی بهتر به روی مردم سیل زده باز کردند.

دانشگاه آزاد هم همانند دیگر دانشگاه‌های کشور در همان زمان ابتدایی وقوع سیل سریعا خود را به مناطق سیل زده رساند و با توجه به امکاناتی که در اختیار داشت توانست نقش موثری را در امدادرسانی به مردم و کمک به آن‌ها ایفا کند؛ از تهیه غذای گرم برای مردم سیل زده تا تولید رباتی منحصر به فرد از جمله این دستاوردها است.

با شدت گرفتن سیل در استان‌های خوزستان و لرستان قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد به ریاست بیژن رنجبر برپا شد و دانشجویان جهادی به این مناطق رفتند.
 
جعفری/
باز شدن در‌های واحد‌های دانشگاه آزاد مناطق سیل زده و اسکان ضروری هریک از مردم به همراه تامین وعده‌های غذایی ازجمله اقدامات موثر دانشگاه آزاد در راستای خدمت رسانی به مردم سیل زده بود.

بر اساس اعلام قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد حدود ۱۰۰ گروه جهادی متشکل از دانشجویان دانشکده‌های مختلف دانشگاه آزاد سریعا خود را به مناطق سیل زده رساندند و کار امداد رسانی و کمک به مردم سیل زده را آغاز کردند، همچنین در کنار تمام این اقدامات اساتید و متخصصان بخش‌های مختلف علمی دانشگاه آزاد برای بررسی دقیق علل حادثه و چگونگی پیشگیری آن در صحنه حاضر شدند، البته در کمک رسانی و از بین بردن آثار باقی مانده سیل  استفاده از ماشین‌آلات و وسایل سبک و سنگین ضروری است که در این راستا هم دانشگاه آزاد نمره قبولی گرفت و سریعا ماشین‌های راه‌سازی خود را به مناطق سیل زده اعزام کرد.

آغاز به کار پایگاه سلامت دانشگاه آزاد در شهر حمیدیه

بر اساس گزارشات قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد نیرو‌های این دانشگاه روزانه حدود ۶ هزار غذای گرم را برای مردم مناطق سیل زده آماده کردند و در کنار تمام این اقدامات امداد رسانی پایگاه سلامت دانشگاه آزاد هم سریعا کار خود را در شهر حمیدیه استان خوزستان آغاز کرد.
جعفری/

بیژن رنجبر مدیر قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد در گفتگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اقدامات دانشگاه آزاد در راستای کمک رسانی به مردم سیل زده اظهار کرد: از پنجم فروردین ماه تمام واحد‌های دانشگاه آزاد در مناطق سیل زده برای کمک رسانی بهتر به سیل‌زدگان بسیج شده‌اند.

وی ادامه داد: برای کمک رسانی بهتر پایگاه سلامت دانشگاه آزاد در شهر حمیدیه مستقر شد و چندین دستگاه آمبولانس از واحد پزشکی استان تهران دریافت و برای مناطق سیل زده اعزام شد.
 

بخشنامه دانشگاه آزاد برای تقسیط شهریه دانشجویان

بسیاری از دانشجویانی که خانه و کاشانه خود را در حادثه سیل از دست داده بودند نگران چگونگی حضورشان در کلاس‌درس و زمان آزمون بودند که در همین راستا محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد طی بخشنامه‌ای درباره تخفیف و تقسیط شهریه دانشجویان توضیحاتی داد و اعلام شد که غیبت دانشجو یلان مناطق سیل زده موجه است و آن‌ها نگران چگونگی برگزاری امتحاناتشان نباشند.

بیشتر بخوانید: رباتی منحصر به فرد برای کمک به مردم مناطق سیل زده


همه ما می‌دانیم که واحد قزوین دانشگاه آزاد تا چه اندازه در بحث روبوکاپ قوی است، دانشجویان واحد قزوین موفق شده‌اند در عرض ۳ روز رباتی پیشرفته را طراحی کنند که می‌تواند ضایعات، رسوبات و گل و لای منازل را در عرض چند دقیقه از خانه‌ها خارج کند؛ این ربات که  با عرض ۸۰ سانتی متری به راحتی جایگزین ماشین‌آلات سنگین می‌شود گل و لای منازل را به راحتی از خانه‌ها خارج می‌کند.
جعفری/

سیل و اقدامات پس از آن  سبب شدند تا دانشگاه آزاد بتواند نمره قبولی در امداد رسانی و مدیریت بحران  را کسب کند آغاز به کار قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد و امداد رسانی مناسب سبب کمک رسانی به مردم سیل زده شدند و البته اقدامات این دانشگاه در راستای کمک رسانی بهتر به مردم هنوز هم در مناطق سیل زده وجود دارد.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر