کد خبر: ۶۹۱۵۰۵۶
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش خبر داد؛

کارآمدی و اثربخشی در دفاع از نظام اولویت مهم نیروی دریایی ارتش جانشین فرماندهی نیروی دریای ارتش با تأکید بر لزوم توجه به ارتقای جایگاه کشور در سطح بین المللی در کنار برقراری امنیت در دریاها، گفت: باید از منافع ملی و اهدافمان دفاع کنیم و در این راستای وظیفه سنگینی بر عهده نیروی دریای ارتش است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، دریادار تورج حسنی مقدم صبح دوشنبه در مراسم استقبال از نهمین ناوگروه صلح و دوستی در بازگشت از قزاقستان که در ناوگان شمال برگزار شد، اظهار کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از انجام این گونه مأموریت‌ها اهدافی را دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه ارتقای مهارت و ورزیدگی کارکنان ارتش یکی از مهم‌ترین اهداف چنین مأموریت‌های است، افزود: توجه به آموزش نیرو‌ها سبب استمرار عملیات‌های آینده می‌شود.

جانشین فرماندهی نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه اعزام به دریا و دریانوردی و آماده بودن یگان‌های نیروی دریای ارتش به خصوص یگان‌های عملیات ویژه و یگان‌های ناو تیپ همواره باید مدنظر ناوگان شمال قرار گیرد، گفت: امروز ما وظیفه سنگینی بر عهده داریم.

خزر، دریای صلح و دوستی است

وی با بیان اینکه هرچند دریای خزر، دریای صلح و دوستی است، اما باید در همه حال آمادگی خود را حفظ کنیم، بیان کرد: وجود این آمادگی سبب می‌شود در صورت نیاز به عنوان مظهر عزت و آبروی کشور از ملت عزیز دفاع کنیم.

دریا دار حسنی مقدم در ادامه با تأکید بر لزوم حفظ آمادگی دفاعی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هم به صورت فردی و هم رسته و یگان، تصریح کرد: این آمادگی باید در همه حال ارتقا یابد.

وی با بیان اینکه امروز استکبار جهانی به دلیل با نظام جمهوری اسلامی، قابلیت محور جلو آمده و به عنوان یکی از بازیگران مهم منطقه در برابر ایران صف آرایی کرده است، اظهار کرد: باید آماده باشیم و دفاع هوشمند را در دستور قرار دهیم.

جانشین فرماندهی نیروی دریای ارتش با اشاره به اینکه کار آمدی و اثر بخشی در راستای دفاع از نظام و انقلاب باید همواره مد نظر نیروی دریایی ارتش قرار گیرد، افزود: این آمادگی سبب ایجاد باز دارندگی برای کشور می‌شود.

وی با تأکید بر لزوم توجه به استحکام بخشی و ارتقای جایگاه کشور در سطح بین المللی در کنار برقراری امنیت در دریاها، گفت: باید از منافع ملی و اهدافمان دفاع کنیم و در این راستای وظیفه سنگینی بر عهده نیروی دریای ارتش است.

جانشین فرماندهی نیروی دریایی ارتش بر لزوم تقویت آموزش و نگهداری از تجهیزات نیروی دریایی ارتش، تأکید کرد و ادامه داد: اگر نتوانیم نیروی با ایمان را پای کار بیاوریم ضربه خواهیم خورد و دشمن نیر به دنبال همین هدف است باید امیدوار به آینده باشیم و بدانیم وعده‌های خدا محقق می‌شود.

باید متناسب با تهدیدات خودمان را آماده کنیم

دریادار حسنی مقدم با بیان اینکه در آمادگی دفاعی هوشمند ضرورت‌ها باید ارزیابی شده و متناسب با تهدیدات خودمان را آماده کنیم، تصریح کرد: دشمن به هر نحوی پیام خود را به ما می‌رساند اگر در گذشته متوقف باشیم مطمئناً ضربه خواهیم خورد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه موتور حرکت ما ایمان و روحیه انقلابی بوده که به ما کمک می‌کند اهل عمل باشیم، افزود: باید با روحیه بالا کار کرده و در مقابل دشمن نباید خودمان را در سطح پایین ببینیم.

جانشین فرماندهی نیروی دریایی ارتش در ادامه با بیان اینکه با روحیه انقلابی و آرمان خواهی باید در آموزش و آمادگی عملیاتی و آمادگی یگان‌ها و کار تاکتیکی در حد عالی باشیم، تأکید کرد: گام دوم انقلاب که همان ایجاد تمدن اسلامی و رسیدن ایران به بالاترین جایگاه این تمدن بوده آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه باید علاوه بر شناخت دشمن فرمایشات رهبری را آنگونه که شایسته فرد نظامی است به خوبی اجرا کنیم، گفت: با هوشمند شدن تهدیدات باید دفاع هوشمند داشته باشیم. مؤلفه‌های جنگ نرم را تقویت کرده و در برابر توطئه‌های دشمن ایستادگی کنیم.

انتهای پیام/ف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر