کد خبر: ۶۹۱۷۶۳۸
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
استاندار فارس تاکید کرد:

استاندار فارس تاکید کرد که ثبت روز نوع دوستی شیرازی‌ها در سیل پنجم فرودین امسال در ابعاد جهانی و در نهاد‌های بین‌المللی بررسی شود.

تلاش برای ثبت روز نوع دوستی شیرازی‌ها در نهاد‌های بین المللیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس در یکصد و هشتمین شورای فرهنگ عمومی به نوع دوستی مردم شیراز در پنجم فروردین امسال در پی وقوع سیل اشاره و گفت: نوع دوستی مردم شیراز متاثر از تبلور جوهره درونی مردم فارس و شیراز بود که در پنجم فروردین امسال به منصه ظهور رسید و یک بحران مشکل دار را به یک روز به یاد ماندنی در قالب انسان دوستی تبدیل شد.

وی با تاکید بر اینکه روز‌هایی که تحت عنوان روز‌های ملی مطرح می‌شود باید بیانگر یک ارزش خاص باشند، افزود: امروز فرهنگ نوع دوستی هم در ادبیات و هم فرهنگ دینی ما و در کنار سومین حرم اهل‌بیت (ع) در شیراز می‌تواند رسمیت پیدا کند.

استاندار فارس با بیان اینکه دیدگاه‌ها برای تثبیت این روز ملی مطرح شود، گفت: در ابعاد جهانی برای ثبت در نهاد‌های بین‌المللی بررسی شود.

رحیمی در بخشی از سخنانش با تصریح بر اینکه مسجد محوری از اوایل تشکیل نظام اسلامی در دستور کار بوده، خاطرنشان کرد: استخوان بندی همه مراکز زیستی و جمعیتی و شهر‌ها و روستا‌های ما مسجد بوده است.

وی ادامه داد: از بعد معنوی نیز همه امور جامعه اسلامی در گذشته در مسجد رقم می‌خورد و با گسترش زندگی اجتماعی روش‌های جدید برای حل و فصل مسائل و مشکلات و آینده‌نگری جامعه مدنظر قرار گرفت.

استاندار فارس تاکید کرد: روی حاکم بر همه این‌ها باید همانی باشد که مسجد کانون همه مسائل و گردهمایی‌هاست.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس نیز در خصوص ثبت روز نوع دوستی فارس و شیرازی‌ها گفت: این موضوع مورد استقبال مردم کشور قرار خواهد گرفت، چرا که بازخورد آن را در سراسر ایران مشاهده کردیم.

احمد احمدی‌زاده تاکید کرد که این مهم در یک چارچوب و در قالب یک کمیته برای نامگذاری روز نوع دوستی فارس و شیرازی‌ها در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/ب

تلاش برای ثبت روز نوع دوستی شیرازی‌ها در نهاد‌های بین المللی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر