کد خبر: ۶۹۲۱۹۰۲
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس:

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: جمع مطالبات فرهنگیان از سال ۸۲ تا پایان سال ۹۷حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت : مطالبات فرهنگیان از سال ۸۲ تا اول سال ۹۷ حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است و مبلغ این مطالبات در سال ۹۷ به حدود ۵,۰۰۰ میلیارد تومان می‌رسد، یعنی جمع مطالبات فرهنگیان حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان است.

وی با اشاره به تلاش کمیسیون آموزش مجلس برای تسویه مطالبات فرهنگیان نیز بیان کرد: اهمیت به این مسئله برای به صفر رساندن مطالبات فرهنگیان از سال ۸۲ تا پایان سال ۹۷ اولویت اساسی مجلس است که باید به این مهم اهمیت ویژه‌ای داشته باشیم و نگاه به کارآفرینی و افزایش خلاقیت و پرورش ایده و خلاقیت را نیازمند اهمیت به مطالبات فرهنگیان است.

میرزاده گفت : در حال حاضر گردشگری کشاورزی در کشور مغفول مانده است؛ علی‌رغم این که ظرفیت‌های زیادی در مناطق کشور برای پرداختن به این مهم و درآمدزایی وجود دارد و اگر به این موارد اهمیت داده شود می‌توان آینده خوبی را برای این صنعت متصور بود.

وی افزود: فرآیند و مراحل کاشت، داشت و برداشت به اندازه‌ای زیبا است که گردشگران زیادی علاقه‌مند هستند صفر تا صد این فرآیند‌ها و همدلی و هماهنگی میان کشاورزان را از نزدیک مشاهده کنند؛ البته فرآیند دامداری و دامپروری و مهمتر از این تولید لبنیات نیز می‌تواند برای گردشگران بسیار جذاب باشد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی توسعه گردشگری کشاورزی را نیازمند همت جدی مسئولان دانست و افزود: در اغلب استان‌های شمال غرب و غرب کشور ظرفیت کامل برای توسعه این صنعت را دارا هستند که بی‌شک اگر به این موارد اهمیت داده شود می‌توانیم در توسعه اقتصاد و اشتغال کشور یک مرحله جلو برویم.

میرزاده بیان کرد: ارتقای زندگی در روستا‌ها و همچنین کنترل مهاجرت و حاشیه‌نشینی مستلزم توجه به صنعت گردشگری کشاورزی در روستا‌ها است در این رابطه برخی روستاییان به دلیل وضعیت نامناسب اقتصادی و معیشتی به اجبار روستا‌ها را ترک و به مرکز استان‌ها و کلان شهر‌ها مهاجرت کرده و به حاشیه‌نشینی، دستفروشی و مشاغل کاذب روی می‌آورند در حالی که توجه به گردشگری کشاورزی می‌تواند درآمد پایدار را برای کشاورزی ایجاد کند.

 انتهای پیام / ا 

جمع مطالبات فرهنگیان حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر