کد خبر: ۶۹۲۱۹۹۲
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
کد خبر : ۶۹۲۱۹۹۲

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین گفت: به احتمال فراوان پاداش مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی تا ماه مبارک رمضان تأمین می‌شود اما اینکه پاداش‌ها به صورت سکه باشد یا پول هم‌اندازه سکه در حال رایزنی با بانک مرکزی هستند.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حمید علی‌صمیمی رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین در جمع خبرنگاران درباره اینکه فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین برای یک رقمی شدن رتبه کاروان ورزشی کشورمان در پارالمپیک ۲۰۲۰ چه برنامه‌ها و چالش‌هایی دارد اظهار داشت: در برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفت، هدف ما موفقیت در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و پارالمپیک ۲۰۲۰ بود. خوشبختانه در جاکارتا به هدفی که ستاد عالی بازی‌ها تعیین کرده بود رسیدیم و با توجه به همان سیاست‌ها، تکرار جایگاه قبلی در پارالمپیک دیگر مدنظر نیست و از ما انتظار ارتقای جایگاه و رسیدن به رتبه تک‌رقمی دارند.

وی با بیان اینکه رسیدن به این هدف سخت است، اما غیرممکن نیست، افزود: ورزشکاران جانباز و معلول نشان داده‌اند که در میادین مختلف به‌خوبی از پس انجام کار‌های سخت برمی‌آیند.

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین ادامه داد: سیاست کمیته ملی پارالمپیک فقط اعزام ورزشکارانی است که شانس مدال‌آوری دارند و تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم که ابتدا سهمیه کسب کنیم که تعدادی سهمیه نیز کسب شده و در سایر رشته‌ها نیز ورزشکاران در مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک حضور دارند.

علی‌صمیمی گفت: تا کنون سهمیه والیبال نشسته و ۴ سهمیه در تیراندازی کسب کرده‌ایم. در وزنه‌برداری باید در رقابت‌های متعدد شرکت کنیم و احتمالاً بین ۸ تا ۱۰ سهمیه کسب می‌کنیم. رشته تیراندازی با کمان از فدراسیون جانبازان و معلولین جدا شده است، ضمن اینکه برای کسب سهمیه در دوومیدانی و بسکتبال با ویلچر نیز برنامه داریم. قرار بود به تیم چهارم مسابقات بسکتبال با ویلچر قهرمانی جهان سهمیه پارالمپیک تعلق بگیرد، اما، چون به ژاپن به‌عنوان کشور میزبان سهمیه مستقیم دادند، باید در مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند سهمیه بگیریم که کسب آن دور از دسترس نیست.

وی اضافه کرد: تمام تمرکز ورزشکاران ما حضور با آمادگی کامل در مسابقات آسیایی و جهانی و کسب قهرمانی در این سطوح و سپس کسب سهمیه پارالمپیک است. اردو‌های تیم‌های ملی را نیز با رعایت مباحث اقتصادی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها برگزار می‌کنیم و امیدوارم در پارالمپیک ۲۰۲۰ موفق باشیم. با توجه به اعتبارات موجود و شرایط اقتصادی، ورزشکارانی را به پارالمپیک اعزام می‌کنیم که شانس مدال داشته باشند و مدال‌آوران طلا، نقره و برنز و قهرمانان آسیا شانس حضور در این رویداد را دارند و ستاد عالی المپیک نیز روی این موضوع تاکید دارد. همچنین اگر نفرات پنجم و ششم در اردو‌ها به رکورد‌های موردنظر برسند، آن‌ها را نیز اعزام می‌کنیم.

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین  درباره پرداخت نشدن پاداش مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی و تأثیر آن بر انگیزه ورزشکاران حاضر در مسابقات انتخابی المپیک و پارالمپیک بیان کرد: سال ۹۷ تازه تمام شده و همواره روال بر این بوده که پس از پایان سال، آمار کل مدال‌آوران فدراسیون‌ها جمع‌آوری و سپس برای پرداخت پاداش‌ها اقدام شود. مطمئن باشید اولین پرداخت پاداش اختصاص به مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی دارد و مقدمات آن نیز توسط وزارت ورزش و جوانان فراهم شده است. به احتمال بسیار زیاد در ماه مبارک رمضان این کار انجام می‌شود.

علی‌صمیمی درباره آمار مدال‌آوران و رقم پاداش ورزشکاران فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین در سال ۹۷ ادامه داد: بالاترین آمار مدال‌آوری را با کسب ۱۳۶ مدال در سطوح مختلف داریم، اما رقم کل پاداش‌ها هنوز مشخص نشده است.

وی درباره اینکه آیا قرار است به جای سکه، حواله پول به مدال‌آوران اهدا شود، گفت: پیگیری‌ها طبق قولی که وزیر ورزش و معاونانش داده بودند در حال انجام است. بخشی از منابع تأمین شده و در اختیار فدراسیون‌ها قرار گرفته و بخش دیگر نیز باید امسال تأمین شود تا پاداش‌ها کامل شود، اما اینکه پاداش‌ها به صورت سکه باشد یا پول هم‌اندازه سکه در حال رایزنی با بانک مرکزی هستند. جلسه نهایی در این مورد هنوز برگزار نشده و من هم تا همین حد اطلاع دارم. تا جایی که می‌دانم پاداش‌های جاکارتا در ماه رمضان محقق می‌شود تا ورزشکاران با انگیزه مضاعف در مسابقات انتخابی المپیک و پارالمپیک حضور یابند، چون ورزشکاران به‌خصوص ورزشکاران جانباز و معلول که کمترین درآمد‌ها را دارند، هزینه‌هایی برای آماده‌سازی خود انجام داده‌اند و این پاداش‌ها باید جایگزین پولی شود که ورزشکاران از جیب خود هزینه کرده‌اند.

انتهای پیام/م

 

تا کنون سهمیه والیبال نشسته و ۴ سهمیه در تیراندازی کسب کرده‌ایم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر