کد خبر: ۶۹۲۲۹۰۳
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۸

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه‌های نظارتی باید وارد عمل شده و انبارهای مملو از کالاهای اساسی که احتکار شده است را شناسایی و کالاها را میان مردم و در بازار توزیع کنند.

لزوم شناسایی انبارهای مملو از کالاهای احتکار شدهبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، ولی ملکی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه‌های نظارتی باید وارد عمل شده و انبارهای مملو از کالاهای اساسی که احتکار شده است را شناسایی و کالاها را میان مردم و در بازار توزیع کنند و در این زمینه شناسایی انبارهای مملو از کالاهای اساسی احتکار شده اولویت اساسی است.

وی بیان کرد: ساز و کار نامشخص توزیع، گرانی کالا‌های اساسی را در آستانه ماه رمضان رقم زد و با توجه به فرا رسیدن ماه رمضان توجه مسئولان اجرایی به کنترل قیمت مواد غذایی اولویت اساسی است و با توجه به این که مشکل فرهنگی آفت اصلی بازار است و باید در ایام خاص علیرغم ثابت بودن نرخ ارز قیمت کالا‌های اساسی موردنیاز مردم را افزایش دهند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در برخی موارد شاهد نابسامانی وضعیت بازار هستیم که از جمله می‌توان به ۶ برابر شدن قیمت خرما پس از احتکار سوداگران اشاره کرد، که در این زمینه دست سوداگران سبب ایجاد فضای روانی و سود بیشتر می‌شود که باید نظارت‌های همه جانبه در این زمینه مبنای کار قرار گیرد.

ملکی تصریح کرد: برخی فروشندگان از سود حاصل از گران‌فروشی خود به برخی از ماموران دستگاه‌های نظارتی وجه مناسبی پرداخت می‌کنند تا با آن‌ها برخوردی صورت نگیرد و با توجه به این که تعداد فروشندگان بسیار است و از سوی دیگر برخی فروشندگان از سود حاصل از گران‌فروشی خود به برخی از ماموران دستگاه‌های نظارتی وجه مناسبی پرداخت می‌کنند تا با آن‌ها برخوردی صورت نگیرد.

وی با بیان اینکه مکانیزم توزیع در ایران مشکل دارد، تصریح کرد: در حال حاضر مغازه‌های موجود در یک خیابان قیمت‌های مختلفی برای یک کالا ارائه می‌دهند برای ساماندهی بازار و کاهش قیمت‌ها باید بخش نظارتی وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و سازمان تعزیرات به موضوع ورود کرده و با نظارت و برخورد شدید با متخلفان مشکلات مردم را کاهش دهند.

انتهای پیام/م

احتکار در بازار

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر