کد خبر: ۶۹۲۳۶۰۳
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
مظفر در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از عدم کارآیی شوراها در کمک به احزاب و تشکل‌ها در کشور انتقاد کرد.

قرار بود شورا‌ها کمک مدیران باشند نه معارض آن هاحسین مظفر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌هایگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در مورد نقش احزاب در تثبیت شورا‌ها گفت: در اینکه تصمیمات شورایی، توجه به عقول جمعی و استفاده از صاحب نظران شورا‌ها مورد تاکید اسلام است شکی نیست؛ به همین دلیل انقلاب اسلامی برای این موضوع اهمیت ویژه‌ای قائل است.

وی افزود: در قانون اساسی هم در قالب موضوعات متعددی به اهمیت بحث شور‌اها به آن پرداخته است، اما متاسفانه شورا‌ها هنوز نتوانسته‌اند نقش ویژه خود را در تصمیم سازی حکیمانه نشان دهند.

مظفر با اشاره به برخی از ضعف‌های شورا‌ها گفت: متاسفانه آن‌ها بیشتر جنبه کارکرد‌های سیاسی پیدا کرده و درگیر برخی از مسائل جزئی شده و همین موجب پیدایش درگیری‌های مدیریتی شده و به در برخی موارد به مشکلات تصمیم سازی دامن زده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بیان راهکار برای حل مشکل شورا‌ها گفت: ضرورت دارد تا مشکلات شوراها آسیب شناسی  شده و احزاب و گروه‌ها سیاسی باید چالش‌های پیشروی شورا‌ها را مورد بررسی قرارداده و برای رفع آن راهکار ارائه دهند.

وی در مورد وظیفه شورا‌ها گفت: قرار بود شورا‌ها کمک مدیران باشند نه معارض آن ها، آن‌ها باید هزینه هارا کاهش می دادند نه اینکه هزینه‌ها را چند برابر کنند؛ قرار بود حل مشکلات مردم را آسان کنند نه اینکه پیچ و خم‌های فراوان تری را در مسیر حل مشکلات آن‌ها قرار دهند.

مظفر در پایان خاطرنشان کرد: من معتقدم که همچنان شورا‌ها نتوانستند کارکرد حقیقی خود را پیدا کنند، جمع بندی آسیب‌های آن خیلی بیشتر از وضع موجود است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر