کد خبر: ۶۹۲۷۳۶۱
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: موضوع استفاده از آب‌های ژرف در استان جدی است و باید مطالعه شود و هم‌اکنون نیز این طرح در حال اجراست.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، احمدعلی موهبتی صبح امروز در نشست با اعضای خانه کشاورز اظهار داشت: تغییر رویکرد کارگزاران در ارتباط با اعضای خانه کشاورز، گروه‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد برای نقش‌آفرینی بیشتر این گروه‌ها ضروری است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بنا بر مصوبه شورای اداری استان همه تشکل‌های مردم‌نهاد متناسب با فعالیت خود در کارگروه‌های مربوطه استانی و شهرستانی باید دعوت شوند که امیدوارم با این حضور شرایط بهتری برای نقش‌آفرینی این گروه‌ها فراهم شود و این نقش‌آفرینی را فراتر از گفتمان مشاهده کنیم.

موهبتی در مورد بحث تأمین آب در منطقه سیستان گفت: بحث تأمین آب در منطقه سیستان جدی است و جلسات مختلفی با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور، وزیر امور خارجه، وزیر نیرو و وزیر اقتصاد پیرامون این موضوع برگزار شده است.

وی اضافه کرد: پیگیری ۸۲۰ میلیون مترمکعب حق‌آبه سیستان وظیفه دولت است و باید انجام شود، اما این حق‌آبه به‌تنهایی نباید نقطه اتکا باشد و کنار آن طرح‌های دیگری از جمله آب‌های ژرف نیز باید با مطالعه دقیق اجرا شود.

وی تصریح کرد: موضوع استفاده از آب‌های ژرف در استان بحث جدی است و باید مطالعه شود و هم‌اکنون نیز این طرح در حال اجراست، ولی در حال حاضر نمی‌توان اظهار نظر کرد چرا که ممکن است استفاده‌های ابزاری و تبلیغی از این موضوع صورت گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سنت و رسم لایروبی توسط مردم منطقه سیستان گفت: این موضوع نباید از میان برداشته شود و همچنان که در گذشته تصاویر و مستندات آن وجود دارد باید ادامه پیدا کند و کنار این مطلب دولت نیز تأمین اعتبار و تأمین زیرساخت‌ها را به‌عهده داشته باشد.

انتهای پیام/پ

 

بحث تأمین آب در منطقه سیستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر