کد خبر: ۶۹۲۸۷۱۹
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال گفت: زمستان سال گذشته ۱۰ جشنواره در راستای اجرای طرح ملی زمستان بیدار در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، محمدرضا شایقی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال گفت: با برگزاری این جشنواره ها علاوه بر دستیابی به هدف گذاری در ایجاد نشاط اجتماعی، جشنواره زمستان بیدار در منطقه طهرستان خلخال با استقبال بی نظیر علاقه مندان روبرو شد.

وی اظهار کرد: بر اساس ارزیابی عملکرد ادارات میراث فرهنگی شهرستان های مختلف از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان، این شهرستان پس از مشگین شهر در رتبه دوم جای گرفته است.

شایقی گفت: دستیابی به اهداف تعیین شده از سوی اداره کل برای ادارات شهرستانی از جمله برگزاری جشنواره های زمستان بیدار، حفظ و حراست از آثار باستانی، توسعه صنعت گردشگری، تکمیل پروژه های نیمه کاره گردشگری از جمله راه اندازی ساختمان دایمی صنایع دستی شهر خلخال پس از هشت سال تعطیلی و راه اندازی مجدد موزه میراث فرهنگی پس از پنج سال تعطیلی از عوامل مهم در کسب این موفقیت در سال گذشته می باشد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال افزود: در توسعه صنعت گردشگری هم این اداره با اجرای سیاست های حمایتی از سرمایه گذاران طرح های گردشگری منطقه موفق به دستیابی به اهداف پیش بینی شده از جمله پرداخت تسهیلات بانکی به مجریان طرح های در حال اجرای گردشگری در مناطق نمونه گردشگری و فراهم کردن ساز و کار آغاز چند طرح گردشگری توسط سرمایه گذار بخش خصوصی شده است.

وی گفت: در سال گذشته با تشکیل و راه اندازی جامعه تاسیسات گردشگری، مراکز اقامتی و هتلداران شهرستان های خلخال و کوثر به عنوان نخستین شهرستان استان، زمینه برای صدور پروانه فعالیت مراکز گردشگری و اقامتی در خلخال فراهم شد.

انتهای پیام/ع

توسعه صنعت گردشگری در شهرستان خلخال

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر