کد خبر: ۶۹۲۹۶۰۵
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۴
سال گذشته؛

معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کردستان گفت: سال گذشته با استفاده از ۱۶۸ میلیارد ریال اعتبار برای یک هزار و ۴۷۱ نفر از مددجویان زیرپوشش این نهاد شغل ایجاد شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کردستان گفت: در مجموع سال گذشته برای یک هزار و ۵۵۸ نفر از مددجویان متقاضی زیرپوشش این نهاد در استان پرونده اشتغال تشکیل شد که یک هزار و ۴۷۱ نفر از این تعداد به صورت قطعی صاحب شغل شده و وارد بازار کار شدند.

فرهادعزیزی با بیان اینکه برای اشتغال این تعداد ۱۶۸ میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال اعتبار صرف شد، افزود: در حال حاضر پرونده ۸۷ متقاضی باقی مانده در بانک و در حال طی کردن مراحل اداری برای پرداخت تسهیلات است.

معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کردستان اضافه کرد: برای ایجاد اشتغال این افراد نیز ۲۲ میلیارد و ۶۵۳ میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده که پس از اتمام مراحل بانکی زمینه اشتغال آنان نیز فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد اشتغال‌های ایجاد شده در روستا‌ها و ۶۰ درصد در شهر‌ها ایجاد شده است، افزود: عمده اشتغال روستایی در بخش‌های کشاورزی، دامپروری و و در شهر‌ها نیز شغل‌های خدماتی بود.

عزیزی با بیان اینکه تسهیلات اشتغالزایی این سازمان به مددجویان، معلولان و معتادان بهبود یافته اعطا می‌شود، یادآور شد: اعتبارات اشتغالزایی بر اساس جمعیت زیر پوشش در میان شهرستان‌ها توزیع شده است.

وی گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغالزایی از بانک‌های عامل و میزان پرداخت تسهیلات اشتغال بستگی به نوع طرح، شغل ایجادی و نظر کارشناسی دارد.

انتهای پیام/ع

بیش از یک هزار مددجوی بهزیستی صاحب شغل شدند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر