کد خبر: ۶۹۲۹۶۷۴
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۴
امام جمعه یزد:

امام جمعه یزد با طرح سوالی که آیا ظرفیت متخصصان ایرانی کمتر از متخصصان خارجی است، گفت: ظرفیت نیرو‌ های بومی به درستی شکوفا و استفاده نشده است.

آیا ظرفیت متخصصان ایرانی کمتر از متخصصان خارجی است؟ جای خالی تفکر و تعقل در سیستم آموزشیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در دیدار سازمان دانش آموزان یزد با اشاره به اینکه سیستم آموزشی ما نخبه پرور و نوآور پرور نیست، گفت: از یکصد سال قبل که انگلیسی‌ها این سیستم آموزشی را به ما تحمیل کردند تا‌کنون، اساس کار بر بخوان، حفظ کن و نمره بگیر طرح‌ریزی شده است.

وی تصریح کرد: به این صورت دو موضوع بسیار مهمی که قرآن کریم هم به آن اشاره و تاکید خاصی داشته را نگذاشته‌اند در سیستم آموزشی ما راه پیدا کند و آن تفکر و تعقل است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه تفکر برای به دست آوردن اندیشه والا و نوآوری و تعقل برای انتخاب بهتر است، گفت: در مدارس ما این که به دانش‌آموزان بگویند در ارتباط با این موضوع بنشینید دو ساعت فکر کنید و نتیجه بگیرید وجود ندارد و همیشه یک سری مطالب خاص به آن‌ها ارائه می‌شود و می‌خواهند آن‌ها را حفظ کرده تا نمره بگیرند.

آیت الله ناصری یزدی این مشکل را در بین بسیاری از مدیران کارخانه‌ها هم دانست و افزود: برخی از مدیران اصلا قبول ندارند که نیرو‌های داخلی ایران توانمندی اجرای طرح‌های خاص و تولید ابزار‌آلات و ماشین‌آلات را دارند.

استفاده از  توانایی های جوانان در همه زمینه ها

امام جمعه یزد گفت: بعضی کارخانه‌ها مهندسان بسیار خوب و توانمندی دارند، ولی به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهند که برای ساخت و تامین تجهیزات اقدام کنند و تنها فکری که برای تامین دارند واردات است.

وی با طرح این سوال که آیا متخصصان و مهندسان و دانشجویان ما توانایی، ظرفیت و هوش کمتری از چینی‌ها و اروپایی‌ها دارند گفت: جواب این سوال کاملا مشخص است و همه می‌دانند که ظرفیت جوانان ما بسیار بالاست و در تمام عرصه‌ها توانمندی دارند ولی متاسفانه از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: نکته جالب این است که چینی‌ها الان تمام آنچه که تولید می‌کنند کپی است و تمام تجهیزات، ماشین‌آلات و تکنولوژی که دارند کپی از دیگر کشورهاست، ولی ما در کشورمان حتی همین کپی را هم حاضر نیستیم انجام دهیم و تنها می‌گوییم نمی‌توانیم و با همین کلمه هم زمینه واردات را فراهم می‌کنیم.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: برای یک بار هم که شده فکر کنیم نه اروپا هست و نه آمریکا و باید روی پای خومان بایستیم اگر این کار را بکنیم قطعا تمام مشکلات کشور برطرف می‌شود و ما به صورت کامل روی پای خودمان می‌ایستیم.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر