کد خبر: ۶۹۳۰۹۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۲

ناتو به بهانه تهاجم محتمل روسیه از تقویت مواضع نظامی بخش شرقی خود در رومانی و مرز‌های این کشور با مولداوی خبر داد.

تقویت مواضع ناتو در شرق اروپا به بهانه تهاجم محتمل روسیهبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، ناتو در راستای تقابل احتمالی با روسیه از تقویت مواضع نظامی بخش شرقی خود در رومانی و مرز‌های این کشور با «مولداوی» خبر داد. ناتو اعلام کرده که به همین منظور صد‌ها پرسنل نظامی و چند فروند جنگنده‌های «اف-۱۶ سی فالکون» آمریکا در «رومانی» مستقر شده‌اند.

به نوشته شماره یکشنبه وبگاه «یو‌ای وایر» جنگنده‌های اف-۱۶ سی نیروی هوایی آمریکا با برخاستن از پایگاه هوایی «فورت ورث» در تگزاس اینک در رومانی مستقر شده‌اند. این اقدام جهت تقویت مواضع دفاعی در منطقه شرقی ناتو و جلوگیری از «تهاجم محتمل روسیه» انجام شده است.

به گفته مقام‌های رومانیایی، حضور نیروی هوایی آمریکا، دفع موفقیت آمیز برابر هرگونه تجاوز احتمالی را تضمین می‌کند.

سرگرد «کاسمین تاناسه» نماینده نیرو‌های مسلح ارتش رومانی گفت: «ما در شرق خود یک همسایه دوست داریم که بعضی اوقات فشار زیادی را نه تنها بر ما، بلکه بر کل نواحی شرقی ناتو وارد می‌کند.»

بر اساس این گزارش، ۲۵۲ نظامی و ۱۲ جنگنده اف-۱۶ سی آمریکایی اینک در پایگاه هوایی «باسین» در رومانی و نزدیک «کامپیا تورزی» مستقر شده‌اند. شرکای آمریکا همچنین قصد دارند ۴۰ میلیون دلار برای ساخت یک پایگاه هوایی جدید در رومانی سرمایه‌گذاری کنند.

فرماندهی نظامیان آمریکا در اروپا (EUCOM) نیز اعلام کرده که واشنگتن در تابستان سال ۲۰۱۹، سامانه دفاع موشکی «تاد» را به درخواست ناتو در رومانی مستقر می‌کند.

این در حالی است که روسیه رقیب آمریکا نیز به تازگی در واکنش به اقدام‌های فزاینده آمریکا، از آماده شدن سامانه دفاع موشکی بسیار قدرتمند «اس-۵۰۰» خبر داده است. این سامانه اهداف فراتر از ۶۰۰ کیلومتر را هدف قرار می‌دهد و قادر به ردیابی همزمان ۱۰ هدف در حال حرکت با سرعت هفت کیلومتر بر ثانیه است. اس-۵۰۰ در ناتو با نام «ترایمفاتور- ۵۵ آر» شناخته می‌شود.

یک منبع وزارت دفاع روسیه به تازگی از موفقیت‌آمیز بودن آزمایش‌های این سامانه دفاع موشکی خبر داد و گفت، اس-۵۰۰ آماده ورود به مرحله تولید است.

به گفته «آنتوان لاوروف» یکی از کارشناسان نظامی روسیه، اس-۵۰۰ می‌تواند با سامانه‌های موشکی «اس-۴۰۰»، «اس-۳۵۰» و «اس-۳۰۰» هماهنگ شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر