کد خبر: ۶۹۳۱۴۹۵
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
کد خبر : ۶۹۳۱۴۹۵
معاون بهداشت وزارت بهداشت:

رئیسی گفت: غ نسخه ششم دستور العمل «بسیج ملی کنترل فشار خون» به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام شد.

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت از ابلاغ نسخه ششم دستور العمل «بسیج ملی کنترل فشار خون» به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد.

رئیسی در جلسه ویدئو کنفرانس با معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ضمن اعلام این خبر، گفت: رئیس ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون در استان ها، روسای دانشگاه‌ها و معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی دبیر ستاد اجرایی در استان‌ها هستند.

وی افزود: جایگاه اصلی اجرای کمپین در نظام شبکه است؛ ۲۶ هزار مرکز سلامت خط مقدم اجرای این برنامه هستند. در کنار آن ایستگاه‌های سیار و ثابت دیگری برای اجرای برنامه خواهیم داشت که بر اساس دستورالعمل باید برای اندازه گیری فشار خون افراد آماده باشند.

ضرورت به کارگیری مردم در «بسیج ملی کنترل فشار خون»

وی ادامه داد: نکته مهم این بسیج ملی این است که بتوانیم دستگاه‌ها و مردم را وارد کار کرده و همه ظرفیت‌های اجتماعی کشور را درگیر این کمپین کنیم.

رئیسی گفت: بر اساس دستور رییس جمهور و مکاتبه انجام شده با وزارت کشور، برنامه‌ها به پیش می‌رود و با ستاد کل نیرو‌های مسلح نیز هماهنگ شده که با کمپین همکاری کنند.

معاون بهداشت گفت: باید از همه ظرفیت‌های لازم اعم از دانشجویان پرستاری، پزشکی و بسیج جامعه پزشکی برای اجرای کمپین بهره برد.

معاون بهداشت افزود: ۸ میلیون کارگر در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها مشغول به کار هستند که ظرفیت خوبی برای بهداشت حرفه‌ای برای اجرای این کمپین فراهم می‌کند.

وی اظهار کرد: اهداف کلی کمپین، افزایش نسبت شناسایی و شروع مراقبت و درمان و افزایش آگاهی جامعه در باره این بیماری است و پیش بینی می‌کنیم فشار خون ۲۰ میلیون از افراد بالای ۳۰ سال اندازه گیری شود، ۲ میلیون نفر با فشار خون بالا شناسایی و یک میلیون نفر نیز برای مراقبت و درمان به مراکز معرفی شوند.

زمان آغاز فعالیت «بسیج ملی کنترل فشار خون»

وی تصریح کرد: دستورات رییس جمهور و وزیر بهداشت، مبنای خوبی برای جلب مشارکت از همه سازمان هاست.

معاون بهداشت در پایان گفت: ۷ کارگروه تخصصی در ستاد وزارت بهداشت برای اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون ایجاد شده و کمپین ۲۷ اردیبهشت رسماً آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر