کد خبر: ۶۹۳۲۴۹۱
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
کد خبر : ۶۹۳۲۴۹۱
نوروزی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران مطرح کرد؛
مدیر عامل سازمان خدمات درمانی نیرو‌های مسلح از پوشش بیمه ای خدمات مراقبت در منزل بیماران خاص خبر داد.
 
جلیل‌نژاد/ ۱۵۰ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج تحت پوشش بیمه نیرو‌های مسلح/ به زودی؛ پوشش بیمه‌ای خدمات مراقبت در منزل بیمه‌شدگانامیر نوروزی مدیر عامل سازمان خدمات درمانی نیرو‌های مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، از پوشش بیمه‌ای خدمات مراقبت در منزل بیماران خاص و صعب‌العلاج تحت پوشش بیمه نیرو‌های مسلح خبر داد و گفت: برنامه داریم در سال ۹۸ خدمات پزشکی، پرستاری و توانبخشی در منزل برای بیماران خاص و صعب‌العلاج که امکان از خروج از منزل آن‌ها فراهم نیست تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

وی ادامه داد: به زودی خدمات پزشکی، پرستاری و توانبخشی در منزل برای بیماران خاص و صعب‌العلاج تحت پوشش بیمه خدمات درمانی نیرو‌های مسلح قرار می‌گیرد تا بیماران دچار چالش‌های رفت و آمد به بیمارستان نشوند.

 آمار بیماران خاص و صعب‌العلاج  بیمه خدمات درمانی نیرو‌های مسلح

مدیر عامل سازمان خدمات درمانی نیرو‌های مسلح با اشاره به آمار بیماران خاص و صعب‌العلاج تحت پوشش بیمه خدمات درمانی نیرو‌های مسلح اظهار کرد: ۱۵۰ هزار بیمه شده در نیرو‌های مسلح داریم که در دسته بیماران خاص و صعب‌العلاج قرار می‌گیرند.

نوروزی با بیان اینکه پوشش خدمات پزشکی، پرستاری و توانبخشی برای بیماران خاص و صعب‌العلاج به صورت پایلوت تحت پوشش بیمه نیرو‌های مسلح قرار می‌گیرد، گفت: ما به صورت پایلوت این خدمات را برای گروهی از بیمه‌شدگان خاص و صعب‌العلاج نیرو‌های مسلح ارائه می‌کنیم و پس از اجرای پایلوت پوشش بیمه‌ای خدمات را برای همه بیماران خاص و صعب‌العلاج گسترش می‌دهیم.

وی به مزایای پوشش بیمه‌ای خدمات پزشکی، پرستاری و توانبخشی بیماران خاص و صعب‌العلاج در منزل اشاره کرد و گفت: بیماری که در بیمارستان بستری است و خدمات پزشکی، پرستاری و توانبخشی را در بخش‌های مراقبت ویژه می‌گیرد هزینه‌های بسیار زیادی به بیمارستان و خانواده تحمیل می‌کند.

کاهش یک سوم هزینه های بیماران با خدمات مراقبت در منزل

مدیر عامل سازمان خدمات درمانی نیرو‌های مسلح ادامه داد: با پوشش بیمه‌ای خدمات پزشکی، پرستاری و توانبخشی در منزل برای بیماران خاص و صعب‌العلاج برآورد‌ها این است بین یک سوم تا یک چهارم هزینه‌های ریالی کاهش پیدا میکند از طرفی نیاز به رفت و آمد‌های غیر ضروری خانواده بیماران بین بیمارستان و خانه نیز کم می‌شود و در نهایت هزینه‌های ریالی خانوار کاهش چشمگیری خواهد داشت.

نوروزی تاثیر مثبت روانی را یکی دیگر از اثرات ارائه خدمات پزشکی، پرستاری و توانبخشی در منزل برای بیماران خاص و صعب‌العلاج دانست و گفت: وقتی بیماران این خدمات را در منزل و یا کیفیت مناسب دریافت کنند بیمار و خانواده او از نظر روانی آرامش دارند و به همین دلیل این خدمات، هزینه‌های عاطفی خانواده را نیز کاهش می‌دهد.

وی یادآوری کرد: با پوشش بیمه‌ای خدمات پزشکی، پرستاری و توانبخشی با ابزار‌های نظارتی هزینه‌هایی که پیش از این بیماران در بیمارستان پرداخت می‌کردند از این پس در خانه پرداخت خواهند کرد.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر