کد خبر: ۶۹۳۳۲۶۹
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران:

رضوی گفت: هم اکنون حجم مخازن سد‌های تهران به وضع سال‌های نرمال رسیده و ادامه ورودی آب به مخزن سد‌ها شرایط آنها را نسبت به نرمال بهتر خواهد کرد.

حجم مخازن سدهای تهران به وضع نرمال رسیده استبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از صدا و سیما؛ سید حسن رضوی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه سال گذشته در مدت مشابه ذخیره سد‌های تهران ۷۰۶ میلیون مترمکعب بوده است افزود: هم اکنون حجم مخازن سد‌های تهران به وضع سال‌های نرمال رسیده و ادامه ورودی آب به مخزن سد‌ها شرایط آنها را نسبت به نرمال  بهتر خواهد کرد.


بیشتر بخوانید: ساعت کار ۴۷ ایستگاه پمپاژ آب در تهران تغییر یافت 


وی شرایط سد ماملو، لتیان و طالقان را در آستانه سرریز دانست و گفت: سر ریز سد طالقان از ۲۰ اردیبهشت و با دبی ۶۰ متر مکعب بر ثانیه شروع شده است و سرریز آن وارد رودخانه شاهرود شده و برای تغذیه مصنوعی و استفاده پایین دست رها می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با بیان اینکه سد ماملو در اواخر اردیبهشت به سرریز خواهد رسید ادامه داد: در حال حاضر تخلیه این سد برای تغذیه مصنوعی دشت ورامین و تأمین آب بند علی خان و حق السهم زیست محیطی دریاچه نمک و تالاب‌های موجود در آن منطقه استفاده می‌شود.

رضوی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۰ میلیون مترمکعب از ظرفیت سد کرج برای مهار سیلاب‌های احتمالی این ماه خالی است، گفت: با توجه به حجم ورودی به سدها، ظرفیت آن تا پایان خرداد تکمیل خواهد شد.

وی ۹۰ درصد سد لتیان را پر اعلام کرد و ادامه داد: هم اکنون ۱۰ درصد ظرفیت سد لتیان و ماملو برای مهار جریان‌های سیلابی کوهپایه‌های البرز که احتمالاً اتفاق خواهد افتاد خالی است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به میزان بارش برف قابل توجه در حوضه سد لار افزود: به نظر می‌رسد آبگیری این سد امسال از سال‌های خوب در طول دوران بهره برداری آن باشد که این شرایط پشتوانه خوبی برای تأمین آب تهران و مازندران در بخش کشاورزی است.

رضوی با بیان اینکه نیروگاه‌های برق آبی تهران امسال با ظرفیت کامل در مدار خواهد بود افزود: ۲۸۰ مگاوات نیروگاه برق آبی در سد‌های امیرکبیر، لتیان و طالقان نصب است که امسال این سد‌ها با تمام توان به مدار وارد می‌شود و پایداری شبکه برق را در پیک مصرف به همراه خواهد داشت.

وی میزان بارش‌های تهران را از ابتدای سال آبی تا امروز بیش از ۳۷۰ میلی متر دانست و ادامه داد: این حجم بارش نسبت به سال گذشته با ۸۲ درصد افزایش و نسبت به بلند مدت با ۵۳ درصد رشد همراه بوده است.

ذخیره آب در سد‌های تهران هم اکنون یک میلیارد و ۲۹ میلیون مترمکعب و ۳۲۲ میلیون متر مکعب بیشتر از ذخیره سال گذشته است.

انتهای پیام/

میزان بارش‌های تهران به بیش از ۳۷۰ میلی متر رسید

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر