کد خبر: ۶۹۳۳۸۰۰
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: طرح ملی مبارزه با فشار خون بالا برای همه افراد بالای ۳۰ سال و مادران باردار و بیماران نارسایی کلیوی فشار در استان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های  باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، کوروش ساکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در جمع خبرنگاران بیان کرد: برنامه‌ی بسیج ملی مبارزه با فشار خون بالا همزمان در سراسر کشور از روز بیست و هفتم اردیبهشت ماه (روز ملی مبارزه با فشار خون بالا) آغاز خواهد شد.

ساکی اظهار داشت: این برنامه در ۲ بخش شامل بخش اول از بیست و هفتم اردیبهشت ماه لغایت هفدهم خرداد ماه جهت برنامه‌های اطلاع رسانی عمومی و بخش دوم از هفدهم خرداد ماه لغایت پانزدهم تیرماه جهت انجام برنامه‌ی اندازه گیری و پایش گروه هدف، است.

وی ادامه داد: اطلاعات مربوط به فشار خون گروه‌های هدف این برنامه در سامانه الکترونیکی سلامت وزارت بهداشت (سیب) ثبت خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: این اطلاعات در روز هفتم مهرماه (روز جهانی قلب) ارائه و اعلام خواهند شد که براساس آن برنامه ریزی‌های لازم برای پیشگیری و مبارزه‌ی ملی با بیماری فشار خون بالا انجام خواهد شد.

ساکی گفت: پایش و اندازه گیری فشار خون در این برنامه در تمامی مراکز و پایگاه‌های جامع سلامت شهری و روستایی سراسر استان، مراکز درمانی و مراکزی که توسط سایر دستگاه‌های اجرایی و مؤسسات مردم نهاد اختصاص و اطلاع رسانی خواهند شد، انجام می‌گیرد.

وی افزود: اندازه گیری فشار خون به سه حالت خواهد بود که شامل اندازه گیری در مراکز و پایگاه‌های جامع سلامت، اندازه گیری در ایستگاه‌های مشخص شده و اندازه گیری توسط خود افراد در منزل است که می‌توانند پس از آن با مراجعه به سامانه معرفی شده اطلاعات خود را ثبت کنند، می‌شود.

انتهای پیام/ ر

طرح ملی پایش فشار خون در لرستان اجرا می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر