کد خبر: ۶۹۳۳۹۸۸
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
پسر مرحوم آیت‌الله بهجت:

پدرم به خاطر یک اتهام قدرت خود در پیش‌بینی آینده را کتمان می‌کردند/ یک عکاس حدودا 30عکس از ایشان گرفت اما تمامش موقع چاپ سفید بود! ۲۷ اردیبهشت، سالگرد ارتحال آیت‌ا... محمدتقی بهجت است. مردی که نماد سلوک، زهد، معنویت، اخلاق و هرنوع اخلاق نیک بود. مرجع تقلید بزرگی که خیلی‌ها هنوز هم او را آن طور که باید نشناخته‌اند.


به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، ما تلاش کرده‌ایم در گفتگو با حاج شیخ‌علی ، فرزند آیت الله محمد تقی بهجت شناخت بیشتری از ایشان بدست بیاوریم.در ادامه این گفتگوی جالب را از نظر می گذارنید.

قبل از طرح هر سوالی می‌خواهیم بدانیم شما پدر بزرگوارتان را با چه ویژگی‌ای به یاد می‌آورید؟

در پاسخ به شما باید عرض کنم که سکوت و موجزگویی که از همان ابتدا در ایشان وجود داشت. آیت‌ا... علائی -که همسن مرحوم ابوی و در نجف همدرس ایشان بود-در سال ۱۳۷۵ مصاحبه‌ای انجام داد و گفت: «ما در ایام طلبگی، گاهی به حجره آقای بهجت می‌رفتیم تا هم دیداری کرده باشیم و هم از معلومات ایشان استفاده کنیم. همیشه مشغول کار بود. نیم ساعتی می‌نشستیم و با هم حرف می‌زدیم، ولی ایشان حتی یک کلمه هم حرف نمی‌زد که این کارش برای ما که با او همسن بودیم، خیلی سنگین بود.

یک بار شکایت ایشان را به آقای قاضی بردیم که ما هر چه حرف می‌زنیم، ایشان یک کلمه هم جواب ما را نمی‌دهد. آقای قاضی فرمودند: دارد با سکوتش جوابتان را می‌دهد که اگر می‌خواهید به جایی برسید باید سکوت کردن را یاد بگیرید!... ایشان در سفر هم اغلب ساکت بود و فکر می‌کرد و ذکر می‌گفت. در بین راه هم با این‌که از همه کوچک‌تر بود، اما همه قبولش داشتند و به ایشان اقتدا می‌کردند.»

محیط و فضای خانوادگی، قطعا در این گرایش‌ها بسیار تأثیرگذار بود. ایشان در فومن در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمدند و رشد کردند. نقل می‌کردند که مادرشان وقتی می‌خواست به مسجد برود، سوره یس را از حفظ می‌خواند و تا به مسجد برسد، سوره را تمام می‌کرد! مادر ایشان بسیار اهل عبادت و سیده بودند. پس از فوت مادربزرگمان، جد ما ازدواج می‌کند، اما بیشتر امور ابوی را عمه‌ام به‌عهده می‌گیرد. ایشان می‌فرمودند: «یک‌بار خواب بودم و حس کردم کسی دارد به کف پایم می‌زند! بلند شدم و دیدم پدرم است. پرسیدم: چرا می‌زنید؟ ایشان جواب داد: پایت به طرف قرآن است!» مرحوم ابوی از عمویشان میرزا محمدعلی، می‌گفتند: که روشن‌ضمیر بود و گاهی حرف‌هایی می‌زد که امکان وقوعش خیلی کم بود، اما اتفاق می‌افتاد!

چه شد ایشان ابتدا کربلا را برای تحصیل انتخاب کردند؟

علت اول این بود که عموی ایشان ساکن کربلا بود. از این گذشته، ظاهرا در سطوح اولیه حوزوی، اساتید کربلا بهتر بوده‌اند. مضاف بر این‌که هوای کربلا از نجف بهتر و قابل تحمل‌تر بود. ایشان می‌فرمودند: کربلا برای مقدمات، حوزه تحصیلی خوبی بود. از اساتید خوب ایشان در کربلا، مرحوم آیت‌ا... سیدابوالقاسم خوئی بودند که دوره‌های متوالی درس داده بودند. ابوی می‌فرمودند: من در کربلا هم‌مباحثه‌ای داشتم که با علوم غریبه آشنایی داشت. یک‌بار آیت‌ا... خوئی به من گفتند: از این هم‌مباحثه‌ات بپرس آیا من از ازدواج جدیدم صاحب فرزند می‌شوم؟ پرسیدم و او رفت و بعد از چند روز آمد و گفت: ایشان در ماه رمضان صاحب فرزند می‌شود! پرسیدم: از چه کسی سوال کردی؟ گفت از مقربانی که در حرم امام حسین (ع) خدمت می‌کنند. آن‌ها سیدابوالقاسم خوئی را می‌شناختند و می‌گفتند: همان کسی است که همیشه اذن دخول می‌خواهد؛ وارد حرم می‌شود، زیارت می‌خواند و بعد می‌رود بالای سر نماز می‌خواند. آن‌ها متوجه هستند که هر کسی چند بار زیارت می‌کند. در مورد خودم از او پرسیدم: بپرس آیا من مجتهد می‌شوم یا نه؟ پاسخ داد که گفته‌اند: اگر به نجف بروی، بله!

به اساتید ایشان در نجف هم اشاره‌ای کنید.

مرحوم آیت‌ا... شاهرودی، استاد ایشان در رسائل و مقداری از کفایه بودند. مکاسب را نزد آیت‌ا... میلانی و بقیه کفایه را نزد آیت‌ا... خوئی خواندند.

بالاخره در چه سنی مجتهد شدند؟

خودشان که در این باره حرفی نمی‌زدند و اصلاً دنبال این جور چیز‌ها نبودند، چه رسد به این‌که بگویند من مرجع تقلید یا اعلم هستم، اما دوستان ابوی مواردی را نقل می‌کردند. ازجمله آقای فهری می‌گفتند: یک وقتی از ایشان درخواست کردم به من درس بدهند. هر چه منتظر ماندم، دیدم ایشان از حجره بیرون نمی‌آید! رفتم و در حجره را باز کردم و پرسیدم: «پس چرا بیرون نمی‌آیید؟» ایشان گفتند: «استاد به من فرموده‌اند دیگر تقلید برایم حرام است. دارم مسائل مبتلا به را یادداشت می‌کنم تا نظر خود را در باره‌شان بنویسم که بفهمم باید چه کار کنم. به همین دلیل کار‌های دیگرم را تعطیل کردم». فکر می‌کنم در این موقع حدودا ۲۵ یا ۲۶ سال داشتند.

نزد مرحوم آقای قاضی دروس معمول حوزه را هم خواندند؟

مرحوم ابوی می‌گفتند: آقای قاضی به ایشان می‌گویند یک دوره فقه را خدمتشان بخوانند. مرحوم ابوی این کار را می‌کنند و از کتاب صلاه شروع می‌کنند، اما وقتی به روایات درباره نماز می‌رسیدند، فوق‌العاده ملتهب می‌شدند و گریه می‌کردند. ابوی می‌فرمودند: من از خود پرسیدم آیا این درس فقه است یا عرفان؟ و بعد از این‌که یک جلسه به درس ایشان رفتم، دیگر ادامه ندادم! البته بعد‌ها بسیار پشیمان شدم که چرا دیگر به درس فقه آقای قاضی نرفتم.

در جلسات معنوی مرحوم آقای قاضی، چه کسانی همدوره مرحوم آیت‌ا... بهجت بودند؟

علامه طباطبایی، آقای مرندی، آقای الهی، آقا شیخ حسین خراسانی، آقا شیخ ابوالفضل نجفی، آقا میرزا ابراهیم شریفی سیستانی، آقا شیخ علی محمد بروجردی، آقای قوچانی که مرحوم ابوی ایشان را به مرحوم آقای قاضی معرفی می‌کنند. ظاهراً در جا‌هایی که آقای قاضی برای عبادت می‌رفتند از جمله مسجد سهله، آقای قوچانی همراه با ابوی، آقای قاضی را همراهی می‌کردند. گاهی اوقات هم مرحوم آقای حکیم به این جلسات می‌آمدند.

به دیگر اساتید ایشان هم اشاره‌ای کنید.

مرحوم آیت‌ا... نائینی. پدر می‌گفتند: ایشان هر وقت روی منبر می‌رفت یا می‌خواست درس بگوید، ابتدا مدتی مشغول ذکر می‌شدند! ظاهراً اغلب هم سوره یس را می‌خواندند. ایشان از محضر شیخ مرتضی طالقانی هم استفاده معنوی زیادی کردند. همیشه با افسوس می‌فرمودند: «آن‌قدر نعمت فراوان بود که حتی تصورش را هم نمی‌کردیم به جایی که امروز رسیده‌ایم برسیم که همه منکر مسائل معنوی هستند، انگار توفانی آمد و همه چیز را با خود برد!»

مرحوم آیت‌ا... بهجت هرگز برای خود کرامتی قائل نبودند، با این همه بسیاری از افراد ایمان قلبی دارند که ایشان صاحب کرامات بسیار بوده‌اند. شما خاطره‌ای را در این زمینه به یاد دارید؟

بله، همان‌طور که اشاره کردید مرحوم ابوی به‌شدت از این‌که کسی از این فضایل و کرامات ایشان آگاه شود، پرهیز داشتند. ایشان ذره‌ای تاب تحمل درد و گرفتاری دیگران را نداشتند و اغلب افراد را به صبر دعوت و در حق‌شان دعا می‌کردند.

گاهی هم ایشان را به صوفی‌گری متهم می‌کردند. واکنش ایشان چه بود؟

مرحوم ابوی واقعاً از این اتهام رنج می‌کشیدند، اما واکنش نشان نمی‌دادند. یکی از دلایل کتمان کرامات و پیش‌بینی آینده توسط ایشان به همین دلیل بود، با این همه طاعنان دست از انتشار مطالب کذب و واهی برنمی‌داشتند!

از میان علما و اساتید بزرگ، به چه کسانی ارادت داشتند و به چه دلایلی؟

مرحوم ابوی همیشه از اساتید خود یاد و برای آن‌ها دعا می‌کردند. مرحوم نائینی به اعلمیت شهره بودند. مرحوم ابوی می‌گفتند ایشان در معنویت هم فوق‌العاده بودند. حاج‌آقا در مورد مرحوم شیخ مرتضی طالقانی هم می‌گفتند صادق و بی‌ادعا بود و احوالات عجیبی هم داشت. از دقت علمی مرحوم غروی اصفهانی خیلی تعریف می‌کردند. در علم ادب خود را مدیون مرحوم خوئی می‌دانستند. همیشه به عبادت عجیب مرحوم شیخ محمدحسین غروی اشاره می‌کردند و می‌گفتند در کنار تدریس، روزی هزار مرتبه انا انزلنا، زیارت عاشورا و نماز شب ایشان ترک نمی‌شد. به مرحوم آقای قاضی بسیار اعتقاد داشتند. در مورد محی‌الدین عربی احتمال زیاد می‌دادند که شیعه باشد. کتاب احیاءالعلوم غزالی و احیاءالاحیاء فیض را برای مطالعه توصیه می‌کردند و می‌گفتند در زمینه عرفان نظری، کار اساسی و در خوری انجام نشده و انسان باید خودش نظر بدهد که آن هم مستلزم این است که خود فرد به آن مقامات برسد، چون عرفان مساله‌ای یافتنی است، نه تقلیدی و خواندن نظرات دیگران بی‌فایده است. ایشان از شهرت به عارف بودن ابداً خوششان نمی‌آمد و از به کار بردن الفاظ عرفانی پرهیز می‌کردند. حتی اجازه نمی‌دادند از ایشان عکس بگیریم. یک بار عکاسی با دوربین گران‌قیمتی آمد و به من گفت اجازه بدهید از حاج‌آقا عکس بگیرم. بعد هم ۲۰، ۳۰ عکس از ایشان گرفت، ولی موقعی که رفت و آن‌ها را چاپ کرد، همه عکس‌ها سفید شده بود!

الان خوابشان را هم می‌بینید؟

خودم نه، ولی دیگران زیاد خوابشان را می‌بینند و برایم پیغام می‌آورند که پدرتان گفتند این کار‌ها را بکنید و این کار‌ها را نکنید! حتی پس از فوت هم با جملات دقیق، از زبان دیگران پیامشان را به ما می‌رسانند!

منبع:جام جم

انتهای پیام/

گفتگویی جذاب و خواندنی با پسر آیت الله بهجت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۶۶
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
روحش شاد.خدا ان شاالله ذره ای از معنویات این عارف نصیب ما گرداند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
وقتی ایشون اینهمه کرامات داشتند
ببینیدقائم آل محمد چگونه است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
سلام ؛واقعا خداوند دراین روزهای عزیزرمضان روحش را امام حسین «ع»محشوربفرمایند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
خداوند روح این عارف وارسته را قرین رحمت خویش فرماید. خیلی خیلی دوستشان دارم.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
خوش بحالشون که چقدر به خدا نزدیک شده بودن
کاش الان بودن و من ازشون درباره موضوعی سوال میکردم که اینقدر بلاتکلیف نمونم....
حقگو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
از دلایل گریه ایشان در نماز (از منبع موثق شنیدم ) که یکنفر خواست علت گریه ایشان را در نمازبداندبنابراین با اصراردر توسل در عالم رویا دید که پشت سر اقای بهجت مشغول نماز هست همینکه تکبیر گفت و اقتدا به ایشان نمود ناگهان دید روبروی اقای بهجت گلستان با شکوهی باز شده که زیبائی و حس معنوی آن قابل وصف نبود و ماموم همچنان محو تماشای گلستان بود که دید اقای بهجت در حالت تشهد هستند وقتی به سلام نماز رسیدند گلستان از نظر ایشان دور شد به نحوی که صدای گریه اقای بهجت شنیده شد.
ناشناس
|
France
|
۰۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
روحشان شاد
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
خدا رحمتش کنه
مرگ بر امریکا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
درود خدا و خلقش بر روح پاکش انشاء الله با امام زمان مهشور شوند ایشان در هر دو دنیا... آمین 3 صلوات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
خدا رحمتش کنه
ش ه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
آینده گویی و خبر از آن از مصادیق اعجاز است
گیلانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
روحش شاد.خدا ان شاالله ذره ای از معنویات این عارف نصیب ما گرداند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
خدا رحمتش کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
ما هم اگر بخواهیم می توانیم مومن و پاک باشیم وقتی زندگی این افراد را میخوانیم نباید به ادمی دست نیافتنی فکر کنیم بلکه تا دیر نشده باید بجنبیم و پاک و مومن بشویم
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
خداباائمه اطهارمحشورشون کنه انشااله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
خوشا به حال آیت الله بهجت ها، حسن زاده آملی ها و... که راه را درست رفته اند و عاقبت به خیر شده اند.

جوهره سوره حضرت یوسف(ع) عاقبت به خیری است.
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
این شخص مصداق آیه أَطيعُوا اللَّهَ وَ أَطيعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِي الْأَمْرِ مِنْكُمْ هستند که خداوند فرمودند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
در آخرالزمان انسانهای پاک و عالم نادیده گرفته می شوند و دیوانگان و نابخردانه دیده می شوند
پیش بینی نوستراداموس همه ی دنیا را یک شب دچار نگرانی کرد که البته بیشتر برای خودشان پول داشت تا واقعیت
ولی بزرگی همچون العبد بهجت که گفته ظهور نزدیک هست کسی باور نمی کند متأسفانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
ار کرامات ایت اله بروجردی هم مطلب داشته باشید .تقریبا 19 سال پیش یکی از مراجع در برنامه سیمای فرزانگان شبکه چهار بطور مبسوط و بعینه اتفاقات دیده شده رابیان کرد خواهشمند است پیدا کنید آن برنامه را تا نسل جدید پی به عمق معنوی بزرگان این مملکت ببرند
سعید گراوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
هرگز نتوانستم بفهمم که چرا ایشان هنگام خواندن نماز گریه میکنند کاش در این رابطه از فرزند ایشان سوال میشد و جواب قانع کننده ای را میشنیدیم .
روحشان قرین رحمت باد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
احتمالا امروز ما رو میدیده!
خدا رحمتشون کنه و روحشون شاد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
جواب قانع کننده؟ عارف سر نماز چه حالی داره؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
هم عاشق پروردگارش بوده
هم از هیبت و بزرگی پروردگارش ترسان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
وا! خب معلومه دیگه بخاطر ترس از خدا. و اینکه واقعا عظمت خدایی که در مقابلش ایستاده رو درک می‌کرد
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
روحش شاد یادش گرامی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
روحشان شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
خداوند رحمتشون کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
رحمت الله علیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
خدابیامرزه و روحش شاد
فرشاد محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
رحمت الله علیه. روحشان شاد ویادشان گرامی باد.
علیرضا
|
United Arab Emirates
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
روحش شاد و یادش گرامی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
شادی روح پر فتوح ایشون و تمام علما و امام و شهدا حمد و سه توحید با صلوات....
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
بله و همینطوره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
اللهم عجل لولیک الفرج
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
اشتباه منفی دادم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
سلام
روحش شاد و یادش گرامی باد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
خدايش بيامرزد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
روحشان شاد
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
فتبارك الله احسن الخالقين
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
روحش شاد
حسینی گلپایگان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
سید حسن نصرالله گفته بود
حضرت آیت الله بهجت وعده پیروزی جنگ 33 روزه را از قبل به ایشان داده بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
خدای متعال ایشان را قرین رحمت خویش کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
رحمه الله و برکاته علیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
باتشکرررررررررر
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
..روحش شاد وان شالله دعاگوی ماباشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
خدایا رحمتش کنه وما رو هم مورد لطف و رحمت خودش قرار بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
روحش شاد یادش گرامی باد
کیوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
خداوند رحمتش کنه و بواسطه این چنین انسانهای شریفی ما رو هم ببخشه
کردری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
اتفاقا من هم 12 سال پیش محضرشون رسیدم کلی عکس از ایشون گرفتم منتها یکی دوتاش فقط سالم بود. برام خیلی عجیب بود...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
خوش بحالتون چه سعادتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
خدا رحمتش کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
انشالله با اوليا الله محشور بشه
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
من توفیق داشتم که در یکی از نمازهای ظهر و عصر ایشان شرکت کنم ، تا حالا چنین نماز جماعتی ندیده بودم که مات و مبهوت باشم از حالات امام جماعت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
میشه منو توجیه کنی که این عکسایی که من الان از ایشون میبنیم از کجا اومده؟
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
جواب عزیز ناشناس : نگفتند تمامی عکس های ایشان سفید شده !!!
علی موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
رحمت خدا بر این مرد بزرگ.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
خوشا به سعادتش وروحش شاد
ناشناس
|
Canada
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
شادی روحشون صلوات.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
شادی روح آیت الله بهجت رحمت الله علیه
صلوات***
عزت الله محمدزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
جهت شادی روح علما اللخصوص ایشان فاتحه و صلوات بفرستید. اللهم صلی الله محمد وال محمد و عجل فرجهم
PHD
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
هیچ چیز بالاتر از خدمت به خلق خدا نیست . امام علی علیه سلام
Theoretician
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
سالک الی الله
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
خدا رحمتشون کنه
چه دبزرگوارانی رو تز دست دادیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
خدا رحمتشون کنه
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر