کد خبر: ۶۹۳۴۲۱۵
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
سردار کوثری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

جانشین قرارگاه ثارالله تهران گفت: شهید بروجردی همواره الگو و نمونه پاسداری واقعی از انقلاب بود.

شهید بروجردی نمونه واقعی پاسداری از انقلاب بودسردار سرتیپ پاسدار محمداسماعیل کوثری جانشین قرارگاه ثارالله (ع) تهران و فرمانده اسبق لشکر ۲۷ محمدرسول تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره شخصیت شهید محمد بروجردی گفت: شهید بروجردی یکی از بنیانگذاران اولیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و دارابودن سوابق مبارزاتی در تاسیس گروه صف، اقدامات مهمی را برای پیروزی انقلاب اسلامی انجام دادند.
 
وی ادامه داد: او پس از ورود حضرت امام محافظ شخصی ایشان بود و نقش موثری در ساماندهی نیروهای انقلاب نقش مهمی در تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایفا کرد. شهید بروجردی در سپاه اقدامات مهم و زیربنایی سپاه را انجام داد.
 
سردار کوثری درباره فعالیت شهید بروجردی در مناطق غرب کشور اظهار کرد: او پس از گذشت مدتی از پیروزی انقلاب اسلامی برای مقابله با ضد انقلاب و خدمت به مردم غرب کشور به این مناطق رفت. شهید بروجردی در این مناطق به فعالیت های عمرانی همچون راه سازی و پل سازی نیز مشغول شد.
 
وی افزود: یکی از اقدامات شهید بروجردی تاسیس پیشمرگان کرد مسلمان بود که نقش مهمی در نابودی ضدانقلاب داشت. مردم کردستان به قدری به شهید بروجردی علاقه داشتند که به او لقب مسیح کردستان داده بودند.
 
فرمانده اسبق لشکر ۲۷ محمدرسول تهران بزرگ درباره نحوه شهادت شهید بروجردی عنوان کرد: ایشان پس از سالها خدمت در مناطق غرب کشور با توطئه ضدانقلاب و کارگذاشتن مین در مسیر عبوری او در نزدیکی سه راهی نقده باعث شهادت ایشان شدند.
 
سردار کوثری با اشاره به خاطره ای از ایشان از اوایل دوران دفاع مقدس گفت: در اوایل دوران دفاع مقدس و هنگامی که ما به مناطق غرب کشور می رفتیم، چهره ایشان همواره خندان و روحانی  بود و هیچ گاه از یاد ما نخواهد رفت.
 
وی ادامه داد: شهید بروجردی در هنگام حضور در پادگان حضرت ولیعصر(عج) همواره الگو و نمونه پاسداری واقعی از انقلاب بود و همه در تلاش بودند تا رفتار خود را با ایشان تنظیم کنند.
 
انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر