کد خبر: ۶۹۳۴۲۸۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۰
یک گام به سمت رونق تولید؛

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران گفت: یکی از اصلی‌ترین شاخصه‌ها برای رونق تولید، سامان دادن به ارز صادراتی، سامانه‌های نیما و سنا است.

////احمد مهدوی ابهری، دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  گفت: تولیدکنندگان و صادرکنندگان  با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند و در چنین شرایطی که با تحریم ها همراه است، اقدام به تولید کالا و صادرات می‌کنند .

وی ادامه داد: از بین بردن رانت در ارز صادراتی باعث ایجاد شفافیت در بازار می شود و بسیاری از موانع و مشکلات صادرکنندگان و واردکنندگان را از پیش رو بر می دارد.

مهدوی ابهری افزود: متاسفانه سامانه نیما باعث شده تا رانت برای واردکنندگان ایجاد شود و این رانت باعث تحریک تقاضا برای واردات و ارز نیمایی شده است و بالتبع برای رونق بخشیدن به تولید، سر و سامان دادن به ارز صادراتی می تواند کمک شایانی به این موضوع کند.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران تصریح کرد: یکی از اصلی ترین شاخص ها برای رونق تولید ، سامان دادن به ارز صادراتی و سامانه های نیما و سنا است، چراکه رانت های به وجود آمده در این بخش میل صادرکنندگان برای عرضه ارز حاصل از صادرات در بازار را افزایش می دهد و این مسئله جدا از افزایش کاذب نرخ ارز، باعث می شود تولیدکننده مواد اولیه خود را با نرخ بالا تامین کند.


بیشتر بخوانید: رفع موانع صادرات فولاد در گرو حمایت از مصرف کنندگان داخلی 


وی در پایان گفت: در وضعیت کنونی کشور، تمام تلاش های مسئولین و کار آفرینان باید به سمت رونق بخشیدن به تولید باشد و  ذهن ها را باید روی حل کردن موانع تولید که اساسی ترین قدم در این موضوع است متمرکز شود.

انتهای پیام/

میل صادرکنندگان برای عرضه ارز حاصل از صادرات در بازار

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر