کد خبر: ۶۹۳۵۰۶۰
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های بارانسجی تا صبح امروز پنجشنبه از ۴۶ ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی سطح استان بارندگی گزارش شده است.

سامانه بارشی ۴۶ نقطه سیستان و بلوچستان را فرا گرفتبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،محسن حیدری  اظهار داشت: میزان بارش‌های رگباری گزارش شده از ۱۲ ایستگاه هواشناسی و بارانسجی سیستان و بلوچستان بین ۱۰ تا ۳۰ میلی متر بوده است.

وی افزود: همانطور که انتظار می‌رفت تمرکز فعالیت این سامانه بارشی در شهرستان‌های نیکشهر، قصرقند، راسک، مهرستان، سراوان و ایرانشهر و بخش‌هایی از نواحی جنوب شرق رخ داد به طوریکه از ایستگاه‌های هیچان از توابع نیکشهر ۲۹، پیشین سرباز ۲۸.۷ و قصرقند ۲۳ میلی متر بارش گزارش شده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: ریزش شدید طی بازه زمانی کوتاه در موقعیت مکانی کوچک از ویژگی‌های بارش‌های همرفتی و رگباری در فصل بهار و تابستان است که به طور معمول از ابر‌های همرفتی کومولونیمبوس ناشی می‌شود.

وی بیان کرد: این توده‌های باران زا دارای انرژی زیادی هستند که علاوه بر ریزش رگبار باران، در اغلب مواقع با تندباد‌های شدید، رعد و برق و تگرگ نیز همراه است.

حیدری به تاثیر مثبت فعالیت سامانه بارشی فعال در سیستان و یلوچستان در تقویت منابع آب اشاره کرد و گفت: اگرچه با یک بارندگی خشکسالی انباشته استان جبران نمی‌شود، اما ریزش‌های کنونی ضمن بهبود بخشیدن به شرایط جدول دریافت بارش، بخشی از منابع آب منطقه بویژه سفره‌های آب زیرزمینی را تقویت می‌کند.

وی در بخش دیگری به وضعیت جوی پیش روی استان اشاره کرد و گفت: بر اساس خروجی مدل های پیش یابی، همچنان تا اواسط هفته آینده بارش های رگباری، همراه با تندبادهای شدید، رعد و برق و تگرگ در نواحی مرکزی و جنوب شرق استان انتظار می رود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از اواخر وقت امشب با تشدید وزش باد‌های جنوب شرق تا جنوب غرب دریای عمان از عرض‌های پایین‌تر مواج و متلاطم خواهد شد که این شرایط به سواحل جنوب استان نیز کشیده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با وجود مواج شدن دریای عمان توصیه می‌شود دریانوردان جنوب بویژه قایق‌های سبک جوانب احتیاط را رعایت کنند.

حیدری ادامه داد: تا روز یکشنبه شرایط برای وقوع رگبار‌های پراکنده، رعد و برق، تندباد‌های لحظه‌ای در سواحل فراهم است.

انتهای پیام/گ

بارش باران در سیستان وبلوچستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر