کد خبر: ۶۹۳۵۱۳۶
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
قائم مقام تولیت آستان قدس:

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: مأموریت اصلی آستان قدس رضوی فعالیت فرهنگی است.

مأموریت اصلی آستان قدس رضوی فعالیت فرهنگی استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از آستان نیوز، سیدرضا فاطمی امین  قائم مقام تولیت آستان قدس در دیدار با مدیران سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی که در سالن جلسات این نهاد برگزار شد، با تأکید بر اینکه مأموریت اصلی آستان قدس رضوی کار فرهنگی است، اظهار داشت: سازمان فرهنگی از زمان تشکیل تا به امروز با انسجامی که میان مؤسسات فرهنگی آستان قدس رضوی ایجاد کرده توانسته بسیار تأثیرگذار باشد.

وی با اشاره به وضعیت فرهنگی کشور، افزود: بررسی تحولات اقتصادی در جامعه قابل سنجش و بررسی است، اما در حوزه فرهنگ شاخص‌ها و اطلاعات آشکار نبوده و قابل سنجش نیستند که این موضوع یکی از مشکلات و سختی‌های کار فرهنگی است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ﻓﺮﻫﻨﮓ را مجموعه ای از ارزش‌ﻫﺎ، ﺑﺎورﻫﺎ و رفتار‌ها خواند و گفت: رفتار ۳ مؤلفه اصلی دارد که عبارت است از انگیزه‌ها و خواستن‌ها، زیرساخت‌ها و توانایی‌ها و در نهایت دانش و علم. در حوزه کار فرهنگی باید باور‌ها و نیت‌ها را به سمت ارزش‌های الهی اصلاح کرد.

وی افزود: اگرچه نیت برای تعالی انسان اصل است، اما چون رفتارها، فرصت‌ها و چالش‌ها را پیش می‌آورد نیت و رفتار در حوزه فرهنگ و کمال انسانی به یک اندازه حائزه اهمیت است.

فاطمی امین مسئولان سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی را به تعریف شاخص‌هایی برای سنجش وضعیت فرهنگ جامعه سفارش و ابراز کرد: باید پس از اجرای طرح‌های فرهنگی در یک منطقه یا جامعه خاص، تغییرات رفتار افراد به سمت رفتار‌های صحیح مبتنی بر باور‌های دینی در آن جامعه مورد بررسی قرار بگیرد.

وی با اشاره به گستره حوزه‌های فرهنگی آستان قدس رضوی از مدارس گرفته تا حوزه کتاب و نشر، گفت: سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی می‌تواند طرح‌های فرهنگی ملی را به صورت پایلوت اجرا کند.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر