کد خبر: ۶۹۳۵۲۰۵
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴

خطیب حرم مطهر رضوی گفت: مکتب تشیع بر سفره فرزندان حضرت زهرا (س) و حضرت خدیجه (س) شکل گرفت.

حضرت خدیجه (س) و حضرت زهرا (س) بهترین الگو برای بانوان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی خطیب حرم مطهر رضوی در ویژه برنامه شب وفات حضرت خدیجه (س) که در رواق امام خمینی (ره) برگزار شد با اشاره به اینکه حضرت خدیجه (س) الگوی خوبی برای بانوان مسلمان هستند گفت: بانوان جامعه اسلامی باید به دنبال الگوی برتر و پیروی از کسی باشند که عالیترین درجات معنویت را طی کرده است و در این راستا حضرت خدیجه (س) و دختر این بانوی بزرگوار یعنی حضرت زهرا (س) بهترین الگو برای بانوان هستند.

وی ادامه داد: ثروت حضرت خدیجه (س) در جزیره عرب بسیار زیاد بود و تمام دارایی خود را در مسیر آنچه که پیامبر اکرم (ص) صلاح میدیدند صرف کردند.

خطیب حرم مطهر رضوی حضرت خدیجه (س) را اولین بانوی اسلام معرفی کرد و با اشاره به اینکه ایشان بسیار اهل ایثار و معنویت بودند  گفت: ابتدای بعثت رسول خدا (ص) و در مدت سه سال دعوت پنهانی آن حضرت، تنها چند نفر از خاندان ایشان مسلمان شدند؛ در میان مردان نخستین شخص حضرت علی (ع) و از بین زنان حضرت خدیجه (س) بود.

حجتالاسلام والمسلمین قرائتی با تاکید بر اینکه ثروت و خلوص نیت حضرت خدیجه (س) در گسترش جهان بینی الهی و توحیدی مؤثر بود افزود: حضرت خدیجه (س) تمام ثروت و دارایی خود را در خدمت دین و آیین الهی قرار دادند و این ثروت ابزار مهمی برای پشتیبانی از مکتب اسلام و جهانبینی دینی بود.

وی با اشاره به اینکه حضرت خدیجه (س) با خدای متعال معامله کرد و خداوند در عوض به ایشان کوثر عطا کرد  ادامه داد: حضرت خدیجه (س) فرزندی همچون حضرت زهرا (س) تربیت کردند که این از ابعاد مهم شخصیت ایشان است.

خطیب حرم مطهر رضوی  گفت: مکتب تشیع بر سفره فرزندان حضرت زهرا (س) و حضرت خدیجه (س) شکل گرفت.

انتهای پیام //ف. ک


سرشت مکتب تشیع بر سفره فرزندان حضرت زهرا (س) و حضرت خدیجه (س)

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر