کد خبر: ۶۹۳۵۵۰۲
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
امام جمعه مشهد:

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: اسلام بدون حضرت علی (ع) یک روز نیز وجود ندارد اگر حضرت علی (ع) در جنگ احزاب حضور نداشتند عبادت و بندگی خدا زیر سوال می‌رفت.

به گزارش  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ،آیت الله سیداحمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد ظهر امروز در سلسله جلسات تفسیر قرآن کریم ویژه ماه مبارک رمضان گفت: وضعیت امروز حضور اذناب آمریکا در منطقه و صهیونیست‌ها مشابه همان وضعیتی است که پیامبر اسلام در جنگ احزاب داشتند که همه برای براندازی اسلام با یکدیگر متحد شده بودند.

وی تصریح کرد: در جنگ احزاب، پیشنهاد حفر خندق با هدف ایجاد مصونیت برای مدینه از سوی سلمان فارسی مطرح شد، اما جبرئیل نازل شد و به پیامبر اعلام شد نظریه سلمان فارسی را قبول کنید و این در حالی بود که اطرافیان دائما در این مسئله تشکیک می‌کردند، اما پس از وحی، ظرف سه تا چهار روز، این خندق حفر شد.

امام جمعه مشهد گفت: در این میان البته منافقین درصدد توطئه افکنی بودند؛ قریش با قبایل عظیم عرب و تمام جمعیت خیبر آمده‌اند تا اسلام را براندازی کنند.

آیت الله علم الهدی افزود: اسلام بدون حضرت علی (ع) یک روز نیز وجود ندارد.

وی ادامه داد: براساس فرمایش پیامبر اسلام اگر حضرت علی (ع) در جنگ احزاب حضور نداشتند عبادت و بندگی خدا نیز زیر سوال می‌رفت.

امام جمعه مشهدمقدس گفت: حضرت خدیجه (س) نیز در مقام توسعه اسلام، مصائب زیادی را تحمل کردند و نمونه آخر آن جریان شعب ابی طالب بود که این بانوی بزرگوار اسلام را بسیار خسته و مستاصل کرد و بعد از جریان شعب ابی طالب که پیامبر دو عمود برای توسعه دین داشتند که یکی از آن‌ها ابوطالب بود و دیگری حضرت خدیجه (س) بودند.

آیت الله علم الهدی افزود: حضرت خدیجه (س) برای پیامبر اسلام یک ملجاء به ویژه در مشکلات صدر اسلام بودند و آرامش پیامبر در ابتدای اسلام به وجود ایشان بود و با تمام وجود ایشان از پیامبر حمایت می‌کردند.

انتهای پیام//ف. س


حضرت خدیجه (س) ملجاء پیامبر در مشکلات صدر اسلام بودند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر