کد خبر: ۶۹۳۵۸۰۴
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۹
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۹
کد خبر : ۶۹۳۵۸۰۴

لیگ هجدهم فوتبال ایران با قهرمانی تیم فوتبال پرسپولیس به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، هجدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران با قهرمانی پرسپولیس، کسب سهمیه آسیا از سوی تیم‌های سپاهان، استقلال و پدیده شهر خودرو مشهد و سقوط تیم‌های استقلال خوزستان و سپیدرود رشت به اتمام رسید.

در زیر بدترین و بهترین آمار‌های این فصل را مرور می‌کنیم:

بیشترین برد: پرسپولیس و استقلال تهران- ۱۶ برد

پرسپولیس با کسب عنوان قهرمانی موفق شد همراه استقلال بیش‌ترین پیروزی را در لیگ هجدهم کسب کند. شاگردان برانکو که در نیم فصل اول هشت برد کسب کرده بودند در نیم فصل دوم هم این تعداد برد را تکرار کردند تا آمار بردهایشان را به ۱۶ برسانند.

ترین‌های فوتبال ایران در لیگ هجدهم

همچنین تیم استقلال هم که در نیم فصل اول ۶ برد کسب کرده بود در نیم فصل دوم هم ۱۰ بار پیروز شد تا در کنار پرسپولیس رکورردار پیروزی در فصل پایان یافته لیگ باشد.

کمترین برد: استقلال خوزستان، سپیدرود و نفت مسجد سلیمان (۳ برد)

نفت مسجد سلیمان که در نیم فصل اول سه برد به دست آورده بود دور برگشت را بدون برد به اتمام رساند تا در کنار تیم‌های سپیدرود و استقلال خوزستان با آمار ۲ برد در نیم فصل اول، یک برد در نیم فصل دوم و مجموع سه برد در کل فصل، ضعیف‌ترین آمار را بین تمام تیم‌های لیگ برتری ثبت کرده باشند.

بیشترین تساوی: ماشین سازی (۱۷ مساوی)

شاگردان رضا مهاجری دور رفت بازی‌ها را با ۱۱ تساوی به اتمام رساندند و تعداد تساوی‌های ماشین سازی در دور برگشت ۶ عدد افزایش یافت تا آن‌ها با ۱۷ تساوی از این لحاظ رکورددار باشند.

کمترین تساوی: پدیده و پیکان (۸ تساوی)

پدیده و پیکان که در نیم فصل نخست لیگ برتر ۴ بازی خود را با نتیجه تساوی به اتمام رسانده بودند نیم فصل دوم هم این آمار را تکرار کردند تا از لحاظ رکورد کسب تساوی بدترین آمار را در طول لیگ هجدهم به جا گذاشته باشند.

بیشترین باخت: استقلال خوزستان (۱۹ باخت)

قعرنشین لیگ برتر با هفت باخت در نیم فصل اول، ۱۲ شکست در دور برگشت و مجموع ۱۹ باخت بدترین آمار را بین تمام تیم‌های لیگ برتری به جا گذاشتند.

کمترین باخت: پرسپولیس (یک برد)

شاگردان برانکو ایوانکوویچ که نیم فصل اول را بدون باخت به اتمام رسانده بودند، در دور برگشت هم تنها مغلوب فولاد خوزستان شدند تا از لحاظ تعداد باخت بهترین آمار را بین تمام تیم‌های لیگ برتری داشته باشند.

ترین‌های فوتبال ایران در لیگ هجدهم

بیش‌ترین گل زده: سپاهان (۴۶ گل زده)

تیم امیر قلعه نویی که دور رفت با ثبت آمار ۲۸ گل زده، بهترین آمار تهاجمی را در اختیار داشت در نیم فصل دوم تنها ۱۸ گل به ثمر رساند، اما با توجه به عملکرد خوب خود در نیم فصل اول توانست رکورددار گلزنی در لیگ هجدهم شود. با این حساب میانگین گلزنی سپاهان در لیگ هجدهم به ۲.۳ گل در هر بازی رسید.

کمترین گل زده: نفت مسجد سلیمان (۱۶ گل)

به ثمر رسیدن تنها هشت گل در هر ۲ نیم فصل از سوی نفتی‌های مسجد سلیمان سبب شد این تیم با مجموع ۱۴ گل زده و میانگین ۰/۵۳ گل در هر بازی بدترین آمار فصل را داشته باشد.

بیشترین گل خورده: سپیدرود رشت (۵۳ گل)

سرخ پوشان رشتی با احتساب دریافت ۲۶ گل در دور رفت، ۲۷ گل در دور برگشت و مجموع ۵۳ گل در طول فصل در این زمینه رکوردی منفی از خود ثبت کردند. در واقع سپیدرود در هر بازی به صورت میانگین ۱/۷۷ بار دروازه اش باز شد.

کمترین گل خورده: استقلال تهران (۱۳ گل)

آمار کمترین گل خورده در لیگ هجدهم به استقلال تهران تعلق دارد که در نیم فصل اول ۶ بار و نیم فصل دوم هفت بار دروازه اش باز شد تا به رکورد تنها ۱۳ گل خورده و میانگین ۰/۴۳ گل خورده در هر بازی برسد.

بهترین تفاضل گل: استقلال تهران (مثبت ۲۷)

استقلال در نیم فصل اول تفاضل گل ۱۲ داشت که این تفاضل در نیم فصل دوم ۱۵ بود تا از این طریق آبی پوشان پایتخت با تفاضل گل مثبت ۲۷ بهترین رکورد را داشته باشند.

بدترین تفاضل گل: سپیدرود (منفی ۲۹)

تفاضل گل سپیدرود در نیم فصل اول، منفی ۱۹ بود و با وجود بهتر شدن این تفاضل گل در دور برگشت و رسیدن به منفی ۱۰ همچنان دومین تیم سقوط کننده به لیگ یک با تفاضل گل منفی ۲۹ بدترین رکورد را در این زمینه ثبت کرد.

بیشترین کلین شیت: استقلال تهران (۱۹ کلین شیت)

دروازه استقلال در دور رفت و برگشت به ترتیب ۱۰ و ۹ بازی خالی ماند تا این تیم با ۱۹ کلین شیت در طول فصل رکورددار باشد. البته از لحاظ انفرادی رکورد کلین شیت لیگ هجدهم در اختیار علیرضا بیرانوند، دروازه بان ملی پوش پرسپولیس بود که در ۲۳ بازی ۱۶ بار دروازه اش را بسته نگه داشت.

ترین‌های فوتبال ایران در لیگ هجدهم

کمترین کلین شیت: سپیدرود و استقلال خوزستان (۴ کلین شیت)

تیم نادر دست نشان در نیم فصل اول ۳ بار و نیم فثل دوم یک بار دروازه اش را خالی نگه داشت تا در کنار استقلال خوزستان که در هر ۲ دور رفت و برگشت ۲ بار کلین شیت کرده از این لحاظ بدترین آمار را داشته باشد.

بهترین تیم در بازی‌های خانگی: پرسپولیس (۳۷ امتیاز)

پرسپولیس با آمار ۱۵ بازی، ۱۱ برد، ۴ مساوی، ۲۲ گل زده، ۶ گل خورده، تفاضل گل مثبت ۱۶، ۳۷ امتیاز و میانگین ۲.۴۷ امتیاز برترین تیم لیگ در بازی‌های خانگی بود.

بدترین تیم در بازی‌های خانگی: استقلال خوزستان (۱۰ امتیاز)

آبی‌های خوزستان تیمی هستند که با ثبت آمار ۲ برد، ۴ برد، ۹ مساوی، ۱۰ گل زده، ۲۰ گل خورده، تفاضل گل منفی ۱۰، ۱۰ امتیاز و میانگین ۰.۶۷ امتیاز در هر بازی بدترین رکورد در بازی‌های خانگی بین تمام تیم‌های لیگ دارند.

بهترین تیم در بازی‌های خارج از خانه: سپاهان (۲۷ امتیاز)

شاگردان امیر قلعه نویی با آمار ۶ برد، ۸ مساوی، یک باخت، ۲۳ گل زده، ۱۲ گل خورده، تفاضل مثبت ۱۱، ۲۷ امتیاز و میانگین ۱.۸ امتیاز در طول فصل بهترین عملکرد را در بازی‌های خارج خانه داشت.

بدترین‌تیم در بازی خارج از خانه: استقلال خوزستان (۸ امتیاز)

قهرمان پانزدهمین دوره لیگ برتر با آمار یک برد، ۵ مساوی، ۹ باخت، ۹ گل زده، ۲۷ گل خورده، تفاضل گل منفی ۱۸، ۸ امتیاز و میانگین۰/۵۳ امتیاز در هر دیدار عنوان بدترین تیم در بازی‌های خارج از خانه را کسب کرد.

برترین گلزن: کی روش استنلی (سپاهان) و لوسیانو پریرا (فولاد) ۱۶ گل

۲ برزیلی به صورت مشترک عنوان آقای گلی لیگ برتر فوتبال ایران را به دست آوردند.

ابتدا کی روش استنلی سوارز، مهاجم ۳۰ ساله سپاهان که با ۲۳۱۰ دقیقه بازی ۱۶ بار گلزنی کرد و همچنین شیمبا، مهاجم ۳۵ ساله فولاد با ۲۵۸۲ دقیقه بازی برای فولاد به چنین آماری رسید.

ترین‌های فوتبال ایران در لیگ هجدهم

برترین پاسور گل: محمد کریمی (سپاهان)

هافبک ۲۲ ساله و مازندرانی سپاهان با ۱۲۹۲ دقیقه بازی در لیگ هجدهم و ارسال ۸ پاس گل برترین پاسور گل رقابت‌ها شد.

برترین‌تیم نیم فصل دوم

استقلال که در نیم فصل اول روی پله پنجم جدول ایستاده بود با ۱۵ بازی، ۱۰ برد، ۲ مساوی، ۳ باخت، ۲۲ گل زده، هفت گل خورده و ۳۲ امتیاز بهترین تیم دور برگشت شد.

بدترین تیم نیم فصل دوم: استقلال خوزستان

استقلال خوزستان که دور رفت را با قعرنشینی به اتمام رسانده بود این روند را در نیم فصل دوم با ثبت آمار یک برد، سه مساوی، ۱۱ باخت، ۹ گل زده، ۲۶ گل خورده و تفاضل گل منفی ۱۷ تکرار کرد تا بدترین تیم نیم فصل دوم باشد.

انتهای پیام/


بیشتر بخوانید:

میناوند: پرسپولیس باید ۴، ۵ هفته زودتر قهرمان می‌شد

یک گل به ارزش یک جام

سید جلال حسینی پرافتخارترین بازیکن ایران شد


انتهای پیام/

پرسپولیس قهرمان لیگ هجدهم شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۰
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
چه زمانی استقلال و پرسپولیس واگذار خواهد شد تا شاهد هزینه بیت المال نباشیم و این پولها بره توی سایر رشته های ورزشی اعم از المپیکی و پارا المپیکی که واقعا نیاز به حمایت مالی دارند.به امید ان روز.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
توی ترین ها تون بدترین داوری ها را هم بگنجانید. قهرمانی جعلی ارزشی ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
سوزان ترین تیم استقلال
علی محرابی
|
France
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
بی عدالتی
real
|
United Arab Emirates
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
دعوا نکنیند هم استقلال وهم پرسپولیس به زور بیت المال وبا پول کارگرهای زحمت کش حیات داره
فقط میخوام بدونم آیا همه ی مردم راضی اند..........!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
اتفاقا پرسپولیس و استقلال جز معدود باشگاههایی هستند که از دولت پول نمیگیرن و از اسپانسر پول میگیرن.
طرفدار عدالت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
امسال می خواستند پرسپولیس قهرمان بشه آنها در اکثر بازیها با یک گل بردند که آنهم یا بصورت ناحق پنالتی داور برایشان گرفت و یا با گل آفساید گل زدند و استقلال هم در بازی با صنعت نفت گلش را مردود اعلام کردند تا از کورس قهرمانی عقب بیفتد پرسپولیس در دیدار پارس جنوبی گل آفساید زد در دیدار با ماشین ساری پنالتی ناحق گرفتند در دیدار با سایت با تبانی 3 بر 2 بردند و بطور کل داورها پرسپولیس را قهرمان کردند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
چطور اسم خودتو طرفدار عدالت گذاشتی من موندم؟ پرسپولیس توی کل لیگ تعداد پنالتی که براش گرفتند از استقلال و سپاهان کمتر بود نمونش پنالتی الکی که توی داربی برای استقلال گرفتند گلی که به پارس جنوبی زد کاملا صحیح بود تصاویری که بعد از بازی از زاوی مناسب منتشر شد درستی گل رو ثابت میکرد درست مثل تصاویری که استقلالیا توی بازی با صنعت نفت با استناد به اونا گلشونو صحیح میدونند توی بازی با ماشین سازی هم جدا از پنالتی کاملا صحیحی که براش گرفتند حداقل یک پنالتی دیگه براش نگرفتند که اگر میگرفتند همون هفته قهرمانیش قطعی میشد در کل میشه گفت پرسپولیس رکورد دار پنالتی هایی که براش نگرفتند هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
يقينا روزي كه شجاع از ارتش سرخ بيرون بره خواهيد ديد كه چه وضعيتي داره
ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
مسخره هس واقعا
کاکو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
واقعا من به عنوان یک استقلالی میگم که پرسپولیس در این سالها خیلی بهتر از ما بوده و سرور ما بوده . ما در حد پرسپولیس نبودیم و نیستیم و نخواهیم شد .. واقعا بازکنای پرسپولیس خیلی باغیرت هستن مخصوصا شجاع خلیل زاده .
پاسخ ها
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
تو یک پرسپولیسی
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
توکه راست میگی پرسپولیسی نیستی؟بالا بری پایین بیای استقلال سرورته
احمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
معلومه پرسپولیسی هستی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
مشخصه استقلالی نیستی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
یک استقلالی همیشه استقلالی هست ودر هرشرایطی از تیمش حمایت میکنه تواگه واقعا استقلالی بودی تیم محبوبت رو رها نمیکردی واز تیم رقیبت تعریف کنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
یکی ترینها محسن فروزان میباشد.
طاهر عبیات.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
بهترین تیم که باتبانی دوران قهرمان شدیادتان رفته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
چه کارشناسی ششتق لالی
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
اینو زدی تو هدف
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر